ՀՅԴ. Արծվիկ Մինասյանը կզբաղեցնի բնապահպանության նախարարի պաշտոնը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՅԴ-ում այսօր հայտարարել են, որ էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնակատար Արծվիկ Մինասյանը, ամենայն հավանականությամբ, առաջիկայում կզբաղեցնի բնապահպանության նախարարի պաշտոնը:
Այս մասին Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասել է ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը:
Նրա խոսքով՝ այս որոշմանը նախորդել են երկարատեւ քննարկումներ ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հետ:
«Կարծում եմ՝ Արծվիկ Մինասյանն իր կարողություններն ամբողջությամբ կյանքի կկոչի բնապահպանության նախարարի պաշտոնում: Դուք գիտեք, որ Արծվիկ Մինասյանը, լինելով քաղաքական գործիչ եւ մասնագետ, բոլոր խնդիրներին տիրապետում է տեսական մակարդակով, եւ բնական է, որ բիզնեսի հետ առնչություն չի ունեցել: Եթե վարչապետը ցանկանում է էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնում տեսնել մարդու, որն ունի բիզնես մտածողություն եւ կարող է բիզնեսի հետ շատ ավելի ինտենսիվ աշխատել, ապա բնական է, որ պետք է ձեւավորել այնպիսի թիմ, որի հետ վարչապետը կարող է լուծել տնտեսության մեջ իր առաջադրած խնդիրները»,- ասել է Աղվան Վարդանյանը:

ARF: Artsvik Minasyan will be appointed Minister of Nature - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Armenian Revolutionary Party stated today that acting Minister of Economy Artsvik Minasyan will most likely take the position of Minister of Nature in the nearest future.
ARF faction Secretary Aghvan Vardanyan told journalists about this at Armenian National Assembly.
According to him, this decision was preceeded by long discussions with Armenian Prime Minister Karen Karapetyan.
“I believe that Artsvik Minasyan will apply his abilities in full on the position of Minister of Nature. You know that being a politician and a specialist, Artsvik Minasyan deals with all issues on theoretical level, so obviously he had no ties with business. If the Prime Minister wants to see the position of Economy Minister taken by someone who thinks like a businessman and can work more intensively with business, it is natural that a team should be formed which can work with the Prime Minister to solve the issues in economy he points,”  Aghvan Vardanyan said.