Սարգսյանն ու Տուսկը քննարկել են ՀՀ-ԵՄ համագործակցությունը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը եւ Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկը քննարկել են Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունները կարգավորող նոր իրավական շրջանակի ձեւավորումը:
Հանդիպումը տեղի է ունեցել մարտի 19-ին՝ Բրյուսելում անցկացվող Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության (ԵԺԿ) գագաթաժողովի շրջանակում:
Կողմերը քննարկել են նաեւ Արեւելյան գործընկերության Ռիգայի գագաթաժողովի նախապատրաստական աշխատանքները:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումներին, որոնք, կողմերի համոզմամբ, կարեւոր տեղ են զբաղեցնում ԵՄ-ի հետ Հայաստանի հարաբերություններում:
ԵԺԿ գագաթնաժողովի շրջանակում Սերժ Սարգսյանը կարճատեւ հանդիպում է ունեցել նաեւ Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի հետ:

Саргсян и Туск обсудили формат сотрудничества Армения-ЕС
Ереван/Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян и председатель Европейского совета Дональд Туск обсудили формирование новых правовых рамок, регулирующих отношения Армения-ЕС.
Встреча состоялась 19 марта в рамках саммита Европейской народной партии (ЕНП) в Брюсселе.
Стороны обсудили также подготовительные работы к предстоящему Рижскому саммиту Восточного партнерства.
В ходе встречи были рассмотрены проводимые в Армении реформы, которые, как уверены стороны, занимают важное место в отношениях Армении с ЕС.
В рамках саммита ЕНП состоялась также короткая встреча Сержа Саргсяна с канцлером Германии Ангелой Меркель.