Ռուբեն Վարդանյանը պատմել է Արցախում իր ծրագրերի մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուբեն Վարդանյանը հայտարարել է, որ այն որոշումները, որոնք ինքը կայացնելու է Արցախի պետնախարարի պաշտոնում, հավասարակշռված են լինելու:
«Շատ կարեւոր է չխախտել այն հավասարակշռությունը, որը կա հասարակության մեջ։ Հիմնական խնդիրն է այնպես անել, որ Արցախում ապրող մարդն իրեն պաշտպանված զգա, իր երեխաներին լավ կրթություն տալու հնարավորություն ունենա, նորմալ բուժօգնություն ստանա, աշխատանք եւ իր ձգտումներն իրականացնելու հնարավորություն ունենա»,- ասաց Վարդանյանը «Կոմերսանտին» տված ծավալուն հարցազրույցում:
«Այստեղ բնակչությունն այնքան էլ մեծ չէ, եւ որոշ բաներ կարելի է արագ անել, այդ թվում՝ նոր տեխնոլոգիական հնարավորությունների եւ ավելի թափանցիկ համակարգի ստեղծման միջոցով։ Մենք կարող ենք որոշումների կայացման մեջ
մարդկանց ներգրավելու ավելի շատ հնարավորություններ ստեղծել, որպեսզի
նրանք ունենան մասնակցության եւ արդարության զգացում ունենան:
Մեր առջեւ խնդիր է դրված արագ ձեւավորել արցախցիներից եւ դրսից եկածներից կազմված թիմ, որը կկարողանա կոտրել այն տրամադրությունը, որ այստեղ ամեն ինչ շատ բարդ է եւ հեռանկարներ չկան»,- ասել է Ռուբեն Վարդանյանը։

Yerevan /Mediamax/. Ruben Vardanyan stated that the decisions he will make as State Minister of Artsakh will be balanced.
“It is very important not to harm, not to upset the balance that exists in society. The key task is to make sure that a person living in Artsakh feels that he is protected, has the opportunity to give his children a good education, has normal medical care, has a job and the opportunity to realize his aspirations,” Vardanyan said in an interview with the Kommersant.
“The population here is not very large, and some things can be done quickly, including through new technological opportunities and the creation of a more transparent system. We can create more opportunities to involve people in decision making for them to have a sense of ownership and fairness.
We are facing the task to quickly set up a team of people from Artsakh and those who came from outside, who together will be able to break the mood that everything is very difficult here and there are no prospects,” Ruben Vardanyan said.