Ռուբեն Վարդանյանը պատմել է Արցախում իր ծրագրերի մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուբեն Վարդանյանը հայտարարել է, որ այն որոշումները, որոնք ինքը կայացնելու է Արցախի պետնախարարի պաշտոնում, հավասարակշռված են լինելու:
«Շատ կարեւոր է չխախտել այն հավասարակշռությունը, որը կա հասարակության մեջ։ Հիմնական խնդիրն է այնպես անել, որ Արցախում ապրող մարդն իրեն պաշտպանված զգա, իր երեխաներին լավ կրթություն տալու հնարավորություն ունենա, նորմալ բուժօգնություն ստանա, աշխատանք եւ իր ձգտումներն իրականացնելու հնարավորություն ունենա»,- ասաց Վարդանյանը «Կոմերսանտին» տված ծավալուն հարցազրույցում:
«Այստեղ բնակչությունն այնքան էլ մեծ չէ, եւ որոշ բաներ կարելի է արագ անել, այդ թվում՝ նոր տեխնոլոգիական հնարավորությունների եւ ավելի թափանցիկ համակարգի ստեղծման միջոցով։ Մենք կարող ենք որոշումների կայացման մեջ
մարդկանց ներգրավելու ավելի շատ հնարավորություններ ստեղծել, որպեսզի
նրանք ունենան մասնակցության եւ արդարության զգացում ունենան:
Մեր առջեւ խնդիր է դրված արագ ձեւավորել արցախցիներից եւ դրսից եկածներից կազմված թիմ, որը կկարողանա կոտրել այն տրամադրությունը, որ այստեղ ամեն ինչ շատ բարդ է եւ հեռանկարներ չկան»,- ասել է Ռուբեն Վարդանյանը։

Ереван /Медиамакс/. Рубен Варданян заявил, что решения, которые он будет принимать на посту госминистра Арцаха, будут взвешенными.
«Очень важно не навредить, не нарушить тот баланс, который существует в обществе. Основная задача - делать так, чтобы человек, живущий в Арцахе, чувствовал, что он защищен, имеет возможность дать своим детям хорошее образование, имеет нормальное медицинское обслуживание, имеет работу и возможность реализовать свои устремления», - сказал Варданян в интервью газете Коммерсантъ.
«Население здесь не очень большое, и какие-то вещи можно делать быстро, в том числе за счет новых технологических возможностей и создания более прозрачной системы. Мы можем создать больше возможностей для вовлечения людей в принятие решений, чтобы у них было чувство сопричастности и справедливости.
Перед нами стоит задача быстро сформировать команду людей из арцахцев и приехавших извне, которые вместе смогут сломать настрой, что здесь все очень сложно и нет перспектив», - отметил Рубен Варданян.