Ռուբեն Վարդանյանը նոյեմբերի սկզբին կստանձնի Արցախի պետնախարարի պաշտոնը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հանրային գործիչ Ռուբեն Վարդանյանն այսօր ասել է, որ նոյեմբերի սկզբին պաշտոնապես կստանձնի Արցախի պետական նախարարի պաշտոնը:
Ռուբեն Վարդանյանն այսօր հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում, մասնավորապես, ասված է.
«Հայաստանի ու Արցախի շուրջ ծավալվող քաղաքական զարգացումները, Արցախի խնդրի լուծման շուրջ սրվող իրավիճակը, որից, առանց չափազանցության, կախված են  եւ՛ Հայաստանի, եւ՛ Հայկական աշխարհի ճակատագրերը, ինձ չափազանց մտահոգում են:
Ես գիտակցում եմ, որ այլեւս երկար մտածելու ժամանակ չկա, եւ այս իրավիճակում այլ ճանապարհ չունեմ, քան արցախցիների կողքին գտնվելն ու Արցախի ապագայի նկատմամբ իմ բաժին պատասխանատվությունն ստանձնելը։
Մեկուկես ամսվա ընթացքում Արցախի քաղաքական ու հասարակական գործիչների, տարբեր շրջանների եւ  սոցիալական տարբեր խմբերի ներկայացուցիչների հետ հանդիպումներն ու շփումներն ինձ համոզեցին, որ մարդիկ աջակցում են Արցախի Հանրապետության պետական նախարարի պաշտոնում իմ թեկնածությանը եւ հանձինս ինձ ուզում են տեսնել պատասխանատու առաջնորդի, որն իր շուրջը կհամախմբի բոլոր առողջ ուժերին եւ կղեկավարի երկիրը ճգնաժամից հանելու իրական աշխատանքները։
Նոյեմբերի սկզբին պաշտոնապես կստանձնեմ Արցախի պետական նախարարի պաշտոնը եւ այդ ժամանակ կներկայացնեմ մեր ռազմավարական նպատակները, լուծման ենթակա առաջնահերթ խնդիրները, ինչպես նաեւ կտեղեկացնեմ ձեռնարկվելիք առաջին քայլերի մասին։ Մինչեւ հոկտեմբերի վերջ կշարունակեմ թիմի եւ մեր ծրագրերի ձեւավորմանն ուղղված հանդիպումները»։

Рубен Варданян вступит в должность госминистра Арцаха в начале ноября - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Общественный деятель Рубен Варданян заявил сегодня, что официально вступит в должность госминистра Арцаха в начале ноября.
Он выступил сегодня с заявлением, в котором, в частности, говорится:
«Меня очень беспокоят политические события, разворачивающиеся вокруг Армении и Арцаха, обостряющаяся ситуация вокруг решения арцахской проблемы, от которой, без преувеличения, зависят судьбы как Армении, так и всего армянского мира.
Я понимаю, что долго думать нет больше времени, и в этой ситуации у меня нет другого выхода, кроме как встать на сторону народа Арцаха и взять на себя свою долю ответственности за его будущее.
В течение полутора месяцев встречи и контакты с арцахскими политическими и общественными деятелями, представителями различных регионов и разных социальных групп убедили меня в том, что люди поддерживают мою кандидатуру на должность государственного министра Республики Арцах и хотят видеть во мне ответственного лидера, который объединит вокруг себя все здоровые силы и возглавит настоящую работу по выводу страны из кризиса.
В начале ноября я официально вступлю в должность государственного министра Арцаха и тогда же представлю наши стратегические цели, первоочередные вопросы, которые предстоит решить, а также проинформирую о первых шагах, которые необходимо предпринять. До конца октября я продолжу встречи, направленные на формирование нашей команды и программ».