Ռուբեն Վարդանյանը նոյեմբերի սկզբին կստանձնի Արցախի պետնախարարի պաշտոնը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հանրային գործիչ Ռուբեն Վարդանյանն այսօր ասել է, որ նոյեմբերի սկզբին պաշտոնապես կստանձնի Արցախի պետական նախարարի պաշտոնը:
Ռուբեն Վարդանյանն այսօր հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում, մասնավորապես, ասված է.
«Հայաստանի ու Արցախի շուրջ ծավալվող քաղաքական զարգացումները, Արցախի խնդրի լուծման շուրջ սրվող իրավիճակը, որից, առանց չափազանցության, կախված են  եւ՛ Հայաստանի, եւ՛ Հայկական աշխարհի ճակատագրերը, ինձ չափազանց մտահոգում են:
Ես գիտակցում եմ, որ այլեւս երկար մտածելու ժամանակ չկա, եւ այս իրավիճակում այլ ճանապարհ չունեմ, քան արցախցիների կողքին գտնվելն ու Արցախի ապագայի նկատմամբ իմ բաժին պատասխանատվությունն ստանձնելը։
Մեկուկես ամսվա ընթացքում Արցախի քաղաքական ու հասարակական գործիչների, տարբեր շրջանների եւ  սոցիալական տարբեր խմբերի ներկայացուցիչների հետ հանդիպումներն ու շփումներն ինձ համոզեցին, որ մարդիկ աջակցում են Արցախի Հանրապետության պետական նախարարի պաշտոնում իմ թեկնածությանը եւ հանձինս ինձ ուզում են տեսնել պատասխանատու առաջնորդի, որն իր շուրջը կհամախմբի բոլոր առողջ ուժերին եւ կղեկավարի երկիրը ճգնաժամից հանելու իրական աշխատանքները։
Նոյեմբերի սկզբին պաշտոնապես կստանձնեմ Արցախի պետական նախարարի պաշտոնը եւ այդ ժամանակ կներկայացնեմ մեր ռազմավարական նպատակները, լուծման ենթակա առաջնահերթ խնդիրները, ինչպես նաեւ կտեղեկացնեմ ձեռնարկվելիք առաջին քայլերի մասին։ Մինչեւ հոկտեմբերի վերջ կշարունակեմ թիմի եւ մեր ծրագրերի ձեւավորմանն ուղղված հանդիպումները»։

Ruben Vardanyan to take up post of Artsakh State Minister in November - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Public figure Ruben Vardanyan said today that he will officially take up the post of State Minister of Artsakh in early November.
Ruben Vardanyan issued a statement today which particularly says:
“The political developments unfolding around Armenia and Artsakh, the escalating situation over the settlement of the Artsakh issue, on which, without exaggeration, the fates of both Armenia and the Armenian world depend, concern me greatly.
I realize that there is no more time to think, and in this situation I have no other way than to stand by the people of Artsakh and take my share of responsibility for the future of Artsakh.
Meetings and contacts with political and public figures of Artsakh, representatives of different regions and different social groups during the past one month and a half convinced me that people support my candidacy for the position of State Minister of the Republic of Artsakh and want to see me as a responsible leader who will unite all healthy forces around him and head the real work to get the country out of the crisis.
At the beginning of November, I will officially assume the position of State Minister of Artsakh and at that time I will present our strategic goals, the priority issues to be solved, as well as inform about the first steps to be taken. By the end of October, I will continue the meetings aimed at forming the team and setting our plans.”