Ռուբեն Վարդանյանը կնշանակվի Արցախի պետական նախարար - Mediamax.am
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այսօր տեղեկացրել է, որ Ռուբեն Վարդանյանին առաջարկել է ստանձնել Արցախի պետական նախարարի պաշտոնը՝ պատրաստ լինելով նրան տրամադրել որոշումներ կայացնելու եւ գործելու լայն լիազորություններ:
«Ռուբենի մասին կարելի է երկար գրել, անդրադառնալ նրա համարձակ որոշումներին, նվիրվածությանը Հայրենիքին ու ժողովրդին, բայց այսօր միմիայն գործելու ժամանակն է, ուստի սպասում եմ առաջարկիս վերաբերյալ նրա որոշմանը: Հուսով եմ՝ մեր համագործակցությունը կսկսենք առաջիկա շաբաթներին, որին առնչվող այլ մանրամասների մասին կհայտնեմ հաջորդիվ:
Իհարկե, սա չի նշանակում, որ գործող պետնախարար Արտակ Բեգլարյանի աշխատանքն արդյունավետ չեմ գնահատում, բայց հաշվի առնելով առկա մարտահրավերներն՝ անհրաժեշտ եմ համարում համազգային բոլոր ջանքերի միավորումը»,- Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է Արցախի նախագահը:

Ереван /Медиамакс/. Общественный деятель Рубен Варданян будет назначен госминистром Арцаха.
Президент Арцаха Араик Арутюнян сообщил сегодня, что предложил Рубену Варданяну занять пост госминистра Арцаха и готов предоставить ему широкие полномочия для принятия решений и действий.
«О Рубене можно долго писать, говорить о его смелых решениях, преданности Родине и народу, но сегодня время действовать, поэтому я жду его решения относительно моего предложения. Надеюсь начать наше сотрудничество в ближайшие недели.
Конечно, это не означает, что я не считаю результативной работу действующего госминистра Артака Бегларяна, однако, принимая во внимание существующие вызовы, считаю необходимым объединение всех общенациональных усилий», - заявил президент Арцаха.