Ջալալ Հարությունյանը վիրավորման պատճառով ազատվել է պաշտոնից - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը գեներալ-լեյտենանտ Ջալալ Հարությունյանին ազատել է Արցախի պաշտպանության նախարար - պաշտպանության բանակի հրամանատարի պաշտոնից:
«Ջալալ Հարությունյանի ազատման որոշումը պահի հրամայական է՝  պայմանավորված օրերս մարտական դիրքում նրա ստացած վիրավորումով եւ տարամեկնաբանությունների առիթ չպետք է հանդիսանա», - ասել է Արցախի նախագահը:
Մեկ այլ հրամանագրով գեներալ-մայոր Միքայել Արզումանյանը նշանակվել է Արցախի պաշտպանության նախարար-պաշտպանության բանակի հրամանատար: Նրան շնորհվել է գեներալ-լեյտենանտի զինվորական կոչում:
«Ապաքինում եմ մաղթում Ջալալ Հարությունյանին եւ համոզված եմ, որ նա շատ շուտով կվերադառնա հայրենիքին ծառայության: Վստահ եմ, որ Միքայել Արզումանյանը նոր պաշտոնում գիտակցում է պատասխանատվության աստիճանը եւ ջանք ու եռանդ չի խնայի, որպեսզի այդ վստահությունն արդարացնի», - ասել է Արցախի նախագահը:

Джалал Арутюнян освобожден от должности из-за ранения - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Арцаха Араик Арутюнян освободил генерал-лейтенанта Джалала Арутюняна от должности министра обороны Арцаха- командующего Армией обороны.
«Решение об освобождении Джалала Арутюняна обусловлено полученным им ранением и не должно стать поводом для кривотолков», - сказал президент Арцаха.
Другим указом президента министром обороны Арцаха-командующим Армией обороны назначен генерал-майор Микаел Арзуманян. Ему присвоено воинское звание генерал-лейтенанта.
«Желаю Джалалу Арутюняну скорейшего выздоровления и уверен, что он очень скоро вернется к службе родине. Уверен, что Микаел Арзуманян осознает степень ответственности и не пожалеет сил и энергии, чтобы оправдать оказанное ему доверие», - сказал президент Арцаха.