Պետք է խուսափել տարածաշրջանը աղետի բերելուց, վստահ են Երեւանում
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանն այսօր ասել է, որ «պետք է ամեն կերպ խուսափել այն իրավիճակից, որը կարող է տարածաշրջանը բերել աղետի»։
«Մենք հստակ նշել ենք, որ թե՛ Հայաստանը, թե՛ Արցախն ունակ են պաշտպանվելու, բայց սա մեր նպատակը չէ: Մենք պետք է ամեն կերպ խուսափենք ճգնաժամերից, խուսափենք այն իրավիճակից, որ պարզապես կարող է այս տարածաշրջանը բերել աղետի: Դրանից ոչ ոք ո՛չ հաղթելու է, ո՛չ պարտվելու: Սա պետք է շատ հստակ գիտակցել: Անընդունելի է, դատապարտելի եւ լրջորեն վնասում է խաղաղ գործընթացին»,- ասել է Զոհրաբ Մնացականյանն Արցախի լրատվամիջոցների հետ ճեպազրույցում։
Անդրադառնալով Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի հետ առաջիկա հանդիպմանը՝ Զոհրաբ Մնացականյանն ասել է, որ համաձայնեցված կարգով հանդիպման մանրամասները հասանելի կլինի բոլորին։

Ереван призывает избегать ситуаций, способных привести регион к катастрофе - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян заявил сегодня, что «необходимо любым способом избегать той ситуации, которая может привести регион к катастрофе».
«Мы ясно подчеркнули, что и Армения, и Арцах способны обороняться, но это – не наша цель. Мы должны всеми способами избегать кризисов и той ситуации, которая может привести этот регион к катастрофе. От этого никто не выиграет и не проиграет, это нужно очень четко понимать. Это неприемлемо, и серьезнейшим образом вредит мирному процессу», - отметил Зограб Мнацаканян на пресс-конференции с участием арцахских изданий.
Комментируя предстоящую встречу с главой МИД Азербайджана, Зограб Мнацаканян заявил, что подробности встречи в согласованном виде будут доступны всем.