Փաշինյան-Ալիեւ հանդիպման պայմանավորվածություն չկա
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրանն Բալայանն այսօր ասել է, որ ղարաբաղյան կարգավորման հարցով բարձր մակարդակի հանդիպում անցկացնելու պայմանավորվածություն չկա։
«Նախորդ շաբաթ Բրյուսելում Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարների կայացած հանդիպմանը խաղաղության մթնոլորտի ձեւավորման հարցը քննարկվել է ամենաուղիղ ձեւով։
Խաղաղության հասնելու համար ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կյանքի կոչման համար որեւէ հանգամանք չպետք է պատճառ հանդիսանա, այդ թվում՝ Հայաստանում սպասվող ընտրական կամ նախընտրական գործընթացները», - ասել է Տիգրան Բալայանը։

Yerevan /Mediamax/. Spokesman for Armenian Foreign Ministry Tigran Balayan has said that Armenia and Azerbaijan have yet to agree a meeting at high level for peace talks on the Nagorno-Karabakh conflict.
“Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan met in Brussels last week and discussed forming the atmosphere of peace in the most direct manner.
Nothing should hinder implementation of the agreements the sides have reached so far, certainly not elections or pre-election processes in Armenia,” said Balayan.