Փաշինյան-Ալիեւ հանդիպման պայմանավորվածություն չկա
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրանն Բալայանն այսօր ասել է, որ ղարաբաղյան կարգավորման հարցով բարձր մակարդակի հանդիպում անցկացնելու պայմանավորվածություն չկա։
«Նախորդ շաբաթ Բրյուսելում Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարների կայացած հանդիպմանը խաղաղության մթնոլորտի ձեւավորման հարցը քննարկվել է ամենաուղիղ ձեւով։
Խաղաղության հասնելու համար ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կյանքի կոչման համար որեւէ հանգամանք չպետք է պատճառ հանդիսանա, այդ թվում՝ Հայաստանում սպասվող ընտրական կամ նախընտրական գործընթացները», - ասել է Տիգրան Բալայանը։

Договоренности о встрече Пашиняна и Алиева нет - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян заявил сегодня, что нет договоренности о проведении встречи на высшем уровне по вопросу урегулирования нагорно-карабахского конфликта.
«На встрече министров иностранных дел Армении и Азербайджана в Брюсселе на прошлой неделе вопрос формирования атмосферы мира обсуждался самым прямым образом.
Ни одно обстоятельство не должно стать преградой для реализации достигнутых договоренностей по установлению мира, в том числе - предстоящие в Армении избирательные и предвыборные процессы»,- отметил Тигран Балаян.