Հակառակորդը շարունակում է ինտենսիվորեն խախտել հրադադարը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Փետրվարի 22-ին եւ լույս 23-ի գիշերը շփման գծում հակառակորդը շարունակել է հրանոթներից, ականանետերից ու տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1600 կրակոց:
Արեւելյան եւ հյուսիսարեւելյան ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է Դ-44 տիպի հրանոթ եւ տարբեր տրամաչափի ականանետեր՝ ընդհանուր առմամբ արձակելով 62 արկ, որից 10-ը հրանոթից, 52-ը ականանետերից:
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են կանխարգելիչ գործողությունների, ինչի արդյունքում հակառակորդը տվել է առնվազն 1 զոհ, որի մասին երեկ հայտարարել է ադրբեջանական ռազմական գերատեսչությունը, ասված է Արցախի ՊԲ հաղորդագրության մեջ:

Азербайджан продолжает интенсивно нарушать перемирие - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. 22 февраля и в ночь на 23 февраля Азербайджан продолжил интенсивно нарушать режим прекращения огня на линии соприкосновения с Нагорным Карабахом, применяя пушки, минометы и стрелковое оружие разного калибра.
В направлении армянских постовых было произведено более 1600 выстрелов.
На восточном и северо-восточном направлениях азербайджанские ВС применили пушки Д-44 (10 снарядов) и минометы разного калибра (52 снаряда).
Для подавления наступательной активности противника передовые части Армии обороны НКР прибегли к превентивным действиям, в результате которых противник понес по крайней мере одну потерю, о которой вчера объявило оборонное ведомство Азербайджана, говорится в сообщении Армии обороны Арцаха.