Փաշինյանը ցավակցել է Իրանի նախագահի զոհվելու կապակցությամբ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի նախագահի եւ նրան ուղեկցող անձնակազմի զոհվելու կապակցությամբ
Իրանի հեղափոխության գերագույն առաջնորդ Սեյեդ Ալի Խամենեիին ուղղված հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
«Ցնցված եմ ուղղաթիռի վթարի հետեւանքով Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահի եւ նրան ուղեկցող անձնակազմի զոհվելու բոթից։
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության եւ ժողովրդի անունից անկեղծ ցավակցության ու մխիթարության խոսքեր եմ հղում իմ թանկագին բարեկամ եւ գործընկեր նախագահ Սեյեդ Էբրահիմ Ռայիսիի, արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանի եւ նրանց ուղեկցող անձանց ողբերգական մահվան կապակցությամբ։
Զորակցում եմ Իրանի Իսլամական Հանրապետության կառավարությանը եւ ժողովրդին՝ այս ծանրագույն պահին մաղթելով ուժ եւ տոկունություն։
Հայաստանի Հանրապետությունը եւ ժողովուրդը Իրանի Իսլամական Հանրապետության համար դժվարին այս ժամանակահատվածում նեցուկ են մեր լավ բարեկամ եւ հարեւան պետությանն ու ժողովրդին»։

Пашинян выразил соболезнования в связи с гибелью президента Ирана - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования в связи с гибелью президента Ирана и сопровождающих его лиц.
В телеграмме, адресованной верховному лидеру иранской революции Сейеду Али Хаменеи, в частности, говорится:
«Шокирован вестью о гибели президента Исламской Республики Иран и сопровождающих его лиц в результате крушения вертолета.
От имени правительства и народа Республики Армения выражаю искренние соболезнования и направляю слова утешения в связи с трагической гибелью моего дорогого друга и коллеги президента Сейеда Эбрахима Раиси, министра иностранных дел Хосейна Амира Абдоллахиана и сопровождавших их лиц.
Выражаю слова поддержки правительству и народу Исламской Республики Иран, желаю сил и стойкости в это тяжелое время.
Республика Армения и армянский народ в этот трудный для Исламской Республики Иран период рядом с нашим дружественным и соседним государством и народом”.