Փաշինյանը ցավակցել է Իրանի նախագահի զոհվելու կապակցությամբ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի նախագահի եւ նրան ուղեկցող անձնակազմի զոհվելու կապակցությամբ
Իրանի հեղափոխության գերագույն առաջնորդ Սեյեդ Ալի Խամենեիին ուղղված հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
«Ցնցված եմ ուղղաթիռի վթարի հետեւանքով Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահի եւ նրան ուղեկցող անձնակազմի զոհվելու բոթից։
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության եւ ժողովրդի անունից անկեղծ ցավակցության ու մխիթարության խոսքեր եմ հղում իմ թանկագին բարեկամ եւ գործընկեր նախագահ Սեյեդ Էբրահիմ Ռայիսիի, արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանի եւ նրանց ուղեկցող անձանց ողբերգական մահվան կապակցությամբ։
Զորակցում եմ Իրանի Իսլամական Հանրապետության կառավարությանը եւ ժողովրդին՝ այս ծանրագույն պահին մաղթելով ուժ եւ տոկունություն։
Հայաստանի Հանրապետությունը եւ ժողովուրդը Իրանի Իսլամական Հանրապետության համար դժվարին այս ժամանակահատվածում նեցուկ են մեր լավ բարեկամ եւ հարեւան պետությանն ու ժողովրդին»։

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan sent a message of condolence in connection with the death of the President of Iran and his accompanying staff.
The message to the Supreme Leader of the Islamic Revolution of Iran, Seyyed Ali Khamenei reads, in particular:
“I am shocked by the death of the President of the Islamic Republic of Iran and his accompanying staff as a result of the helicopter crash.
On behalf of the government and the people of the Republic of Armenia, I convey to you my sincere condolences and words of consolation on the tragic death of my dear friend and colleague President Seyyed Ebrahim Raisi, Minister of Foreign Affairs Hossein Amir-Abdollahian and their accompanying persons.
I express my solidarity with the government and people of the Islamic Republic of Iran, wishing strength and steadfastness at this difficult time.
The Republic of Armenia and its people stand by our good friend and neighboring state and people in this difficult period for the Islamic Republic of Iran.”