Փաշինյանը Մոսկվայում կհանդիպի Պուտինի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ապրիլի 19-20-ին երկօրյա պաշտոնական այց կկատարի Ռուսաստան։
ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ այցի շրջանակում վարչապետ Փաշինյանը հանդիպում կունենա ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Երկու երկրների առաջնորդները կքննարկեն հայ-ռուսական ռազմավարական եւ դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացմանը վերաբերող օրակարգային հարցեր: Անդրադարձ կկատարվի Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի առաջնորդների՝ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի, 2021 թվականի հունվարի 11-ի եւ նոյեմբերի 26-ի եռակողմ հայտարարությունների կատարման ընթացքին:
Նիկոլ Փաշինյանն ապրիլի 20-ին հանդիպում կունենա նաեւ ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինի, Ռուսաստանի Պետական Դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի, ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ:

Pashinyan to meet Putin in Moscow - Mediamax.am
Government’s press service reports that during the visit the Armenian PM will meet with President of Russia Vladimir Putin.
The leaders of the two countries will discuss issues on the further development of Armenian-Russian strategic and allied relations. They will also refer to the course of implementation of the November 9, 2020, January 11 and November 26, 2021 statements reached between the leaders of Armenia, Russia and Azerbaijan.
On April 20 Nikol Pashinyan will also meet with the Prime Minister of Russia Mikhail Mishustin, President of the Russian State Duma Vyacheslav Volodin, Chairwoman of the Federation Council of the Federal Assembly of Russia Valentina Matviyenko.