«Ադրբեջանը միշտ բաց է Հայաստանի հետ բանակցությունների համար» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը հայտարարել է, որ Ադրբեջանը միշտ բաց է Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման բանակցությունների համար։
«Մենք կարծում ենք, որ Ադրբեջանի նախագահի, Հայաստանի վարչապետի եւ Եվրոպական խորհրդի նախագահի հանդիպումը, որը նախատեսված է ապրիլի 6-ին, բանակցությունների եւս մեկ հնարավորություն է»,- ասել է Բայրամովը։
Նրա խոսքով, ադրբեջանական կողմը բացահայտ հայտարարել է իր դիրքորոշումը։
«Կարծում եմ, որ առաջիկա օրերին մենք կտեսնենք, թե Հայաստանը որքան լուրջ է վերաբերվում այս հարցին, որքան է պատրաստ առաջ գնալ։ Ադրբեջանի մոտեցումը դրան համարժեք կլինի»,- ասել է նա։

«Азербайджан всегда открыт для переговоров с Арменией» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов заявил, что Азербайджан всегда открыт для переговоров с Арменией по нормализации отношений.
«Считаем, что намеченная на 6 апреля встреча президента Азербайджана, премьера Армении и президента Европейского совета является очередной возможностью для переговоров», - сказал Байрамов.
По его словам, азербайджанская сторона открыто заявляла о своей позиции. «Думаю, что в ближайшие дни мы увидим, насколько серьезно Армения относится к этому вопросу, насколько она готова двигаться вперед. Подход Азербайджана будет адекватным этому», - отметил он.