«Ադրբեջանը միշտ բաց է Հայաստանի հետ բանակցությունների համար» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը հայտարարել է, որ Ադրբեջանը միշտ բաց է Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման բանակցությունների համար։
«Մենք կարծում ենք, որ Ադրբեջանի նախագահի, Հայաստանի վարչապետի եւ Եվրոպական խորհրդի նախագահի հանդիպումը, որը նախատեսված է ապրիլի 6-ին, բանակցությունների եւս մեկ հնարավորություն է»,- ասել է Բայրամովը։
Նրա խոսքով, ադրբեջանական կողմը բացահայտ հայտարարել է իր դիրքորոշումը։
«Կարծում եմ, որ առաջիկա օրերին մենք կտեսնենք, թե Հայաստանը որքան լուրջ է վերաբերվում այս հարցին, որքան է պատրաստ առաջ գնալ։ Ադրբեջանի մոտեցումը դրան համարժեք կլինի»,- ասել է նա։

“Azerbaijan always open for talks with Armenia” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Azerbaijani Foreign Affairs Minister Jeyhun Bayramov stated that Azerbaijan is always open for talks with Armenia on normalization of relations.
“We believe that the meeting of the President of Azerbaijan, the Prime Minister of Armenia and the President of the European Council, scheduled for April 6, is another opportunity for negotiations,” Bayramov said.
He stressed that the Azerbaijani side has openly declared its position. “I think that in the coming days we will see how seriously Armenia takes this issue, how ready it is to move forward. Azerbaijan’s approach will be adequate to this,” he said.