ԱԳՆ. Հայաստանը պատասխանել է Ադրբեջանի առաջարկներին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունն այսօր հայտարարել է, որ Հայաստանը պատասխանել է Ադրբեջանի առաջարկներին։
ԱԳՆ հայտարարության մեջ նաեւ նշված է, որ ՄԱԿ կանոնադրության, Քաղաքական եւ քաղաքացիական իրավունքների միջազգային դաշնագրի եւ Հելսինկիի Եզրափակիչ ակտի հիման վրա Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության պայմանագրի կնքման նպատակով բանակցություններ կազմակերպելու համար Հայաստանը դիմել է ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահությանը։
Մեդիամաքսը նշում է, որ նախորդ շաբաթ Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովն ասել էր, թե իր երկիրը հարաբերությունները կարգավորելու վերաբերյալ 5 կետից բաղկացած առաջարկ է ուղարկել Հայաստանին եւ սպասում է պատասխանի։

МИД Армении: Армения ответила на предложения Азербайджана - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министерство иностранных дел Армении заявило сегодня, что Армения ответила на предложения Азербайджана.
В заявлении МИД говорится, что Армения обратилась к сопредседателям Минской группы ОБСЕ для переговоров по мирному договору между Арменией и Азербайджаном на основе Устава ООН, Международного пакта о гражданских и политических правах и Хельсинкского Заключительного акта.
Медиамакс отмечает, что на прошлой неделе министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов заявил, что его страна направила Армении предложение из 5 пунктов по нормализации отношений и ожидает ответа.