ԱԳՆ. Հայաստանը պատասխանել է Ադրբեջանի առաջարկներին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունն այսօր հայտարարել է, որ Հայաստանը պատասխանել է Ադրբեջանի առաջարկներին։
ԱԳՆ հայտարարության մեջ նաեւ նշված է, որ ՄԱԿ կանոնադրության, Քաղաքական եւ քաղաքացիական իրավունքների միջազգային դաշնագրի եւ Հելսինկիի Եզրափակիչ ակտի հիման վրա Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության պայմանագրի կնքման նպատակով բանակցություններ կազմակերպելու համար Հայաստանը դիմել է ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահությանը։
Մեդիամաքսը նշում է, որ նախորդ շաբաթ Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովն ասել էր, թե իր երկիրը հարաբերությունները կարգավորելու վերաբերյալ 5 կետից բաղկացած առաջարկ է ուղարկել Հայաստանին եւ սպասում է պատասխանի։

MFA: Armenia responded to Azerbaijan’s proposals
Yerevan /Mediamax/. Armenia’s Ministry of Foreign Affairs has stated today that Armenia responded to the proposals of Azerbaijan.
The MFA statement also noted that Armenia has also applied to the OSCE Minsk Group Co-Chairmanship to organize negotiations for the signing of peace agreement between the Republic of Armenia and the Republic of Azerbaijan on the basis of the UN Charter, the International Covenant on Civil and Political Rights and the Helsinki Final Act.
Bayramov says they sent a 5-point proposal to Armenia
Mediamax notes that last week Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov stated that Azerbaijan sent a 5-point proposal to Armenia on normalization of relations and is waiting for response.