Զելենսկին Էրդողանին տեսնում է իր երկրի «անվտանգության երաշխավորների» շարքում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու կարծիքով, Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը պետք է լինի իր երկրի «անվտանգության երաշխավորների» թվում։
«Կարծում եմ, որ Էրդողանը Ուկրաինայի անվտանգության երաշխավորներից մեկն է, եւ նա անպայման կլինի այն երկրների թվում, որոնք պետք է երաշխիքներ տան Ուկրաինայի անվտանգության համար», - ասել է Զելենսկին մարտի 3-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
Մինչդեռ ինքը՝ Էրդողանը, Անկարայում «Արդարություն եւ զարգացում» կուսակցության անդամների առջեւ ելույթ ունենալով, ասել է, որ «Թուրքիան կշարունակի իր ուղին՝ դասեր քաղելով Ռուսաստանի եւ Ուկրաինայի միջեւ ստեղծված իրավիճակից»։

Yerevan /Mediamax/. President of Ukraine Volodymyr Zelensky believes that President of Turkey Recep Tayyip Erdogan should be among the “security guarantors” of his country.
“I think Erdogan is one of the security guarantors for Ukraine, and he will definitely be among the countries who should guarantee Ukraine’s security,” Zelensky said at March 3 news conference.
Meanwhile, Erdogan himself, speaking to members of the Justice and Development Party in Ankara, said that “Turkey will continue its path, drawing lessons from the situation between Russia and Ukraine.”