Զելենսկին Էրդողանին տեսնում է իր երկրի «անվտանգության երաշխավորների» շարքում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու կարծիքով, Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը պետք է լինի իր երկրի «անվտանգության երաշխավորների» թվում։
«Կարծում եմ, որ Էրդողանը Ուկրաինայի անվտանգության երաշխավորներից մեկն է, եւ նա անպայման կլինի այն երկրների թվում, որոնք պետք է երաշխիքներ տան Ուկրաինայի անվտանգության համար», - ասել է Զելենսկին մարտի 3-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
Մինչդեռ ինքը՝ Էրդողանը, Անկարայում «Արդարություն եւ զարգացում» կուսակցության անդամների առջեւ ելույթ ունենալով, ասել է, որ «Թուրքիան կշարունակի իր ուղին՝ դասեր քաղելով Ռուսաստանի եւ Ուկրաինայի միջեւ ստեղծված իրավիճակից»։

Зеленский видит Эрдогана в числе «гарантов безопасности» Украины - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Украины Владимир Зеленский считает, что президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган должен войти в число «гарантов безопасности» его страны.
«Я думаю, что Эрдоган - один из гарантов безопасности для Украины, и он точно им будет, в круге тех стран, которые должны обеспечить гарантии безопасности Украины», - сказал Зеленский на пресс-конференции 3 марта.
Между тем, сам Эрдоган, выступая перед членами партии «Справедливости и развития» в Анкаре, заявил, что «Турция продолжит свой путь, извлекая уроки из ситуации между Россией и Украиной».