Նախագահը Ժնեւում կոնֆերանսի եւ ֆորումի կմասնակցի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը հոկտեմբերի 22-ից 25-ը աշխատանքային այցով կլինի Շվեյցարիայում:
Ժնեւում նախագահը կմասնակցի ՄԱԿ-ի Առեւտրի եւ զարգացման կոնֆերանսի (UNCTAD) Համաշխարհային ներդրումային համաժողովին (World Investment Forum 2018), որն այս տարի անցկացվում է «Ներդրումներ՝ հանուն կայուն զարգացման» խորագրով:
Արմեն Սարգսյանը ելույթով hանդես կգա համաժողովի շրջանակում կայանալիք Գլոբալ առաջնորդների վեհաժողովում:
Նախագահը Ժնեւում կմասնակցի նաեւ «Crans Montana» միջազգային ֆորումի տարեկան նստաշրջանի բացմանը եւ տեղական ու գլոբալ անվտանգության խնդիրներին նվիրված քննարկումներում հանդես կգա որպես գլխավոր բանախոս:

Президент Армении выступит на саммите Глобальных лидеров в Женеве - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Армен Саркисян 22-25 октября с рабочим визитом посетит Швейцарию.
Президент примет участие во Всемирном инвестиционном форуме (World Investment Forum 2018) Конференции по торговле и развитию ООН (UNCTAD), который в этом году озаглавлен «Инвестиции во имя устойчивого развития».
Армен Саркисян выступит на Саммите глобальных лидеров, который пройдет в рамках форума.
В Женеве президент Армении также примет участие в открытии ежегодной сессии международного форума «Crans Montana» и выступит в качестве главного спикера в обсуждениях по вопросам местной и глобальной безопасности.