ԱՄՆ-ն պատրաստ է օժանդակել Հայաստանին բարեփոխումների հարցում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ պետքարտուղարի՝ Եվրոպայի եւ Եվրասիայի հարցերով փոխտեղակալ Ջորջ Քենթն ասել է, որ Միացյալ Նահանգների կառավարությունը պատրաստ է օժանդակել ՀՀ կառավարությանը բարեփոխումների իրականացման գործընթացում:
ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ պաշտոնյան այս մասին ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ Երեւանում ունեցած հանդիպմանը։
Ջորջ Քենթը նշել է, որ ԱՄՆ-ն շահագրգռված է, որպեսզի Հայաստանը հաջողություններ արձանագրի ժողովրդավարության զարգացման, տնտեսական առաջընթացի, ինչպես նաեւ երկրի համար առաջնահերթ մյուս ուղղություններով:
Նրա խոսքով՝ Միացյալ Նահանգները կարեւորում է Հայաստանի հետ փոխշահավետ գործակցության հետագա ընդլայնումը:
Նիկոլ Փաշինյանն էլ նշել է, որ Հայաստանը հաստատակամ առաջ է շարժվում ժողովրդավարության զարգացման ճանապարհով, որը «մեր հասարակության համար արտաքին քաղաքական կողմնորոշում չէ, այլ ներքին համոզմունք եւ արժեք»:

США поддержат реформы в Армении - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Зампомощника госсекретаря США по вопросам Европы и Евразии Джордж Кент заявил, что США готовы поддержать правительство Армении в осуществлении реформ.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, дипломат сказал об этом на встрече с премьер-министром Николом Пашиняном в Ереване.
Джордж Кент отметил, что США заинтересованы в том, чтобы Армения добилась успехов в развитии демократии, экономического прогресса, а также в других ключевых направлениях.
По его словам, Соединенные Штаты придают важность дальнейшему расширению взаимовыгодного сотрудничества с Арменией.
Никол Пашинян, в свою очередь, отметил, что Армения непреклонно движется в направлении развития демократии, которая «для нашего общества является не вопросом внешней ориентациии, а внутренним убеждением и ценностью».