ԱՄՆ-ն պատրաստ է օժանդակել Հայաստանին բարեփոխումների հարցում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ պետքարտուղարի՝ Եվրոպայի եւ Եվրասիայի հարցերով փոխտեղակալ Ջորջ Քենթն ասել է, որ Միացյալ Նահանգների կառավարությունը պատրաստ է օժանդակել ՀՀ կառավարությանը բարեփոխումների իրականացման գործընթացում:
ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ պաշտոնյան այս մասին ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ Երեւանում ունեցած հանդիպմանը։
Ջորջ Քենթը նշել է, որ ԱՄՆ-ն շահագրգռված է, որպեսզի Հայաստանը հաջողություններ արձանագրի ժողովրդավարության զարգացման, տնտեսական առաջընթացի, ինչպես նաեւ երկրի համար առաջնահերթ մյուս ուղղություններով:
Նրա խոսքով՝ Միացյալ Նահանգները կարեւորում է Հայաստանի հետ փոխշահավետ գործակցության հետագա ընդլայնումը:
Նիկոլ Փաշինյանն էլ նշել է, որ Հայաստանը հաստատակամ առաջ է շարժվում ժողովրդավարության զարգացման ճանապարհով, որը «մեր հասարակության համար արտաքին քաղաքական կողմնորոշում չէ, այլ ներքին համոզմունք եւ արժեք»:

US is ready to support Armenia in reform implementation - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. U.S. Deputy Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs George Kent said that the U.S. government is ready to support the Armenian government in implementation of reforms.
According to the press service of the Armenian government, the official said this in a meeting with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan in Yerevan.
George Kent noted that the United States is interested in the development of Armenia’s democracy, economy, as well as other directions that the country prioritizes.
According to him, the United States attaches importance to further expansion of mutually beneficial collaboration with Armenia.
Nikol Pashinyan noted that Armenia is confidently moving forward in the development of democracy, which is “not only a political orientation for our society, but also an internal conviction and value.”