Ֆրանկոֆոնիայի գագաթաժողովի համար «մոբիլիզացվել են ուժերը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն այսօր ընդունել է Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության գլխավոր քարտուղարի գրասենյակի տնօրեն Ժան-Լուի Աթանգանա Ամուգուին եւ գլխավոր քարտուղարի հատուկ խորհրդական Էրվե Լադսուին:
ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն՝ Զոհրաբ Մնացականյանն ընդգծել է, որ իշխանությունները մեծապես կարեւորում են Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության գագաթաժողովի կազմակերպումը, եւ որ կառույցի բարձրագույն ատյանում գալիք նախագահությունը Հայաստանի արտաքին քաղաքականութան գլխավոր առաջնահերթություններից է։
Կողմերը քննարկել են 2018թ. Հայաստանում կայանալիք Ֆրանկոֆոնիայի երեւանյան գագաթաժողովի նախապատրաստման աշխատանքների կազմակերպման ընթացքը։
Այս համատեքստում Զոհրաբ Մնացականյանը տեղեկացրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մոտ տեղի ունեցած խորհրդակցության արդյունքները՝ շեշտելով, որ գագաթաժողովը բարձր մակարդակով անցկացնելու նպատակով Հայաստանը մոբիլիզացրել է բոլոր ուժերը։

Armenian FM: We mobilized all resources for La Francophonie summit - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakhanyan has received today Jean-Louis Atangana Amougou, Director of the office of the international organization of La Francophonie (OIF), and Hervé Ladsous, Special Adviser to the Secretary General of La Francophonie.
According to MFA, Zohrab Mnatsakhanyan has emphasized that the Armenian authorities attach great importance to the La Francophonie summit and the upcoming chairmanship in the organization is a priority in Armenia’s foreign policy.
The parties have discussed the preparations for the Summit of La Francophonie, due to be held in Yerevan this year.
Additionally, Mnatsakanyan has shared with OIF representatives the results of the meeting he had with Prime Minister Nikol Pashinyan on the matter, stressing that Armenia has mobilized all resources to host the summit at a proper level.