Հանդիպել են Հայաստանի եւ Կոսովոյի ԱԳ ղեկավարները
Երեւան: Մեդիամաքս: Անտանանարիվուում ընթացող Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության նախարարների խորհրդի աշխատանքներին մասնակցող ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է Կոսովոյի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավար Էնվեր Հոջայի հետ:
«Զրույցի ընթացքում կարեւորվեց պարբերական հանդիպումների անցկացումը՝ միմյանց դիրքորոշումների ծանոթանալու եւ տարբեր հարցերի շուրջ երկխոսությունը շարունակելու առումով», - ասված է ՀՀ ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ:
Մեդիամաքսը նշում է, որ 2014թ. սեպտեմբերին Էդվարդ Նալբանդյանը Նյու Յորքում՝ ՄԱԿ-ի Գլխավոր Վեհաժողովի շրջանակներում, հանդիպել էր Կոսովոյի նախագահ Աթիֆեթե Յահյագայի հետ։

Главы МИД Армении и Косово провели встречу
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян, участвующий в работе совета министров Международной организации Франкофонии в Антананариву, встретился с главой МИД Косово Энвером Ходжой.
«В ходе беседы была отмечена важность проведения регулярных встреч, что позволит знакомиться с позицией друг друга и продолжать диалог вокруг разных вопросов», - говорится в сообщении МИД Армении.
Медиамакс отмечает, что в сентябре 2014 года Эдвард Налбандян в рамках Генассамблеи ООН встречался в Нью-Йорке с президентом Косово Атифете Яхьягой.