Հանդիպել են Հայաստանի եւ Կոսովոյի ԱԳ ղեկավարները
Երեւան: Մեդիամաքս: Անտանանարիվուում ընթացող Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության նախարարների խորհրդի աշխատանքներին մասնակցող ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է Կոսովոյի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավար Էնվեր Հոջայի հետ:
«Զրույցի ընթացքում կարեւորվեց պարբերական հանդիպումների անցկացումը՝ միմյանց դիրքորոշումների ծանոթանալու եւ տարբեր հարցերի շուրջ երկխոսությունը շարունակելու առումով», - ասված է ՀՀ ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ:
Մեդիամաքսը նշում է, որ 2014թ. սեպտեմբերին Էդվարդ Նալբանդյանը Նյու Յորքում՝ ՄԱԿ-ի Գլխավոր Վեհաժողովի շրջանակներում, հանդիպել էր Կոսովոյի նախագահ Աթիֆեթե Յահյագայի հետ։

Foreign Ministers of Armenia and Kosovo meet
Yerevan /Mediamax/. Participating in the Conference of Ministers of Foreign Affairs of the International Organization of La Francophonie (OIF) in Antananarivo, Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian had a meeting with Enver Hoxhaj, Minister of Foreign Affairs of Kosovo.
“A special importance was attached during the conversation to holding of regular meetings for introducing each other’s positions and continuing the dialogue on different issues,” the Armenian MFA informs.
Mediamax notes that in September, 2014 Edward Nalbandian met with President of Kosovo Atifete Jahjaga within UN General Assembly in New York.