ՀՀ-ն եւ Վրաստանը քաղաքական հարցեր են քննարկել
Երեւան: Մեդիամաքս: Թբիլիսիում Հայաստանի եւ Վրաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջեւ տեղի են ունեցել երկկողմ քաղաքական խորհրդակցություններ:
ՀՀ ԱԳՆ-ում հայտնում են, որ ԱԳ նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանի գլխավորած պատվիրակությունը Վրաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Գիգի Գիգիաձեի հետ քննարկել է երկկողմ քաղաքական հարաբերությունների եւ առեւտրատնտեսական կապերի ներկա վիճակին եւ հետագա զարգացմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձվել տրանսպորտի, էներգետիկայի, մշակույթի եւ կրթության ոլորտներում համագործակցության խորացմանը:

Армения и Грузия обсудили политические вопросы
Ереван /Медиамакс/. В Тбилиси состоялись двусторонние политические консультации между внешнеполитическими ведомствами Армении и Грузии.
В МИД Армении сообщили, что армянская делегация под руководством заместителя министра иностранных дел Армении Шаварша Кочаряна обсудила с заместителем главы МИД Грузии Гиги Гигиадзе широкий круг вопросов, касающихся нынешнего состояния и будущего двусторонних политических отношений и экономических связей.
Особое внимание было уделено углублению сотрудничества в области транспорта, энергетики, культуры и образования.