ՀՀ-ն եւ Վրաստանը քաղաքական հարցեր են քննարկել
Երեւան: Մեդիամաքս: Թբիլիսիում Հայաստանի եւ Վրաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջեւ տեղի են ունեցել երկկողմ քաղաքական խորհրդակցություններ:
ՀՀ ԱԳՆ-ում հայտնում են, որ ԱԳ նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանի գլխավորած պատվիրակությունը Վրաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Գիգի Գիգիաձեի հետ քննարկել է երկկողմ քաղաքական հարաբերությունների եւ առեւտրատնտեսական կապերի ներկա վիճակին եւ հետագա զարգացմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձվել տրանսպորտի, էներգետիկայի, մշակույթի եւ կրթության ոլորտներում համագործակցության խորացմանը:

Armenia and Georgia discuss political issues
Yerevan /Mediamax/. Bilateral political conferences took place between delegations of Foreign Ministries of Armenia and Georgia in Tbilisi.
Armenian MFA informs that the delegation headed by Armenian Deputy FM Shavarsh Kocharyan had a discussion with Georgian Deputy FM Gigi Gigiadze on a wide range of issues related to the current state and future development of bilateral political relations and economic ties between Georgia and Armenia.
The parties paid special attention to strengthening of cooperation in transport, energy, culture and education sectors.