Սերժ Սարգսյանը ներկա կգտնվի Կաննի «Միդեմ» փառատոնին - Mediamax.am
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից, Սերժ Սարգսյանը Կաննում ներկա կգտնվի «Միդեմ» միջազգային երաժշտական փառատոնին, որին Հայաստանն այս տարի մասնակցում է պատվավոր հյուրի կարգավիճակով:
Ավելի վաղ մշակույթի նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ ասված է, որ «MIDEM փառատոնը` երաժշտարվեստի ոլորտում մեր հարուստ ժառանգության եւ արդի զարգացումներն աշխարհին ներկայացնելու կարեւոր հարթակներից է»:
«Այս չորս օրերի ընթացքում ողջ Կաննը ողողված կլինի հայկական երաժշտությամբ. ինչպես բացօթյա բեմահարթակներում, այնպես էլ համերգային դահլիճներում  կհնչեն հայկական դասական, հոգեւոր, ջազ, ռոք, էթնո-ջազ կատարումներ եւ այլն: Կկազմակերպվեն դասախոսություններ հայկական մշակույթի, ժողովրդական գործիքների, Կոմիտասի, ինչպես նաեւ Հայաստանով ոգեշնչված աշխարհահռչակ կոմպոզիտոների` Հայաստանին նվիրված ստեղծագործություների թեմաներով:
Հայաստանը պատվավոր երկրի կարգավիճակով ներկայացնելու նպատակով մշակվել է «Երաժշտության հայկական էլեմենտները» հայեցակարգը»:

Серж Саргсян посетит фестиваль «Мидем» в Каннах - Mediamax.am
Как сообщает пресс-служба президента Армении, он посетит международный музыкальный фестиваль «Мидем» в Каннах, в котором Армения в этом году участвует в качестве почетного гостя.
В распространенном ранее сообщении министерства культуры Армении отмечалось, что «фестиваль MIDEM - одна из важнейших площадок, где мы можем представить свое богатое наследие и современные тенденции».
«В ходе четырех дней Канны будут наполнены армянской музыкой. Армянские классические, духовные, джазовые, рок и этно-произведения будут звучать как с открытых сцен, так и в концертных залах. Будут организованы лекции об армянской культуре, народных инструментах, Комитасе, а также знаменитых композиторах, посвятивших Армении свои произведения. Специально для фестиваля разработана концепция «Армянские элементы музыки»», - говорилось в сообщение министерства культуры Армении.