Քննարկվել է Գյումրիում խոհարարական դպրոց հիմնելու ծրագիրը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Հայաստանի վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ քննարկվել է Գյումրիում խոհարարական դպրոց հիմնելու ծրագիրը, որում ներդրվելու է ֆրանսիական Paul Bocuse ինստիտուտի փորձն ու հնարավորությունները:
Քննարկմանը մասնակցել են «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի գլխավոր գործադիր տնօրեն Մարի Լու Փափազյանը, Paul Bocuse խոհարարական ինստիտուտի գործադիր փոխնախագահ Հերվ Ֆլյորին, ֆրանսահայ բարերար Րաֆֆի Դերդերյանը:
Կարեն Կարապետյանը ողջունել է ծրագիրը:
«Համոզված եմ, որ այն լինելու է հաջողված, մտածելակերպ փոխող եւ անհրաժեշտ Գյումրիի համար»,- ասել է վարչապետը՝ նշելով, որ կառավարությունը պատրաստ է աջակցել ծրագրի իրականացմանը:

В Гюмри может открыться кулинарная школа с участием института Paul Bocuse - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Карен Карапетян обсудил сегодня проект создания кулинарной школы в Гюмри с использованием опыта и возможностей французского института Paul Bocuse.
В обсуждении приняли участие главный исполнительный директор центра креативных технологий «Тумо» Мари Лу Папазян, исполнительный вице-президент кулинарного института Paul Bocuse Герв Фьори, французский филантроп армянского происхождения Раффи Дердерян.
Карен Карапетян приветствовал программу.
«Уверен, что программа будет успешной и меняющей образ мышления»,- отметил премьер, выразил готовность содействовать реализации проекта.