Քննարկվել է Գյումրիում խոհարարական դպրոց հիմնելու ծրագիրը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Հայաստանի վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ քննարկվել է Գյումրիում խոհարարական դպրոց հիմնելու ծրագիրը, որում ներդրվելու է ֆրանսիական Paul Bocuse ինստիտուտի փորձն ու հնարավորությունները:
Քննարկմանը մասնակցել են «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի գլխավոր գործադիր տնօրեն Մարի Լու Փափազյանը, Paul Bocuse խոհարարական ինստիտուտի գործադիր փոխնախագահ Հերվ Ֆլյորին, ֆրանսահայ բարերար Րաֆֆի Դերդերյանը:
Կարեն Կարապետյանը ողջունել է ծրագիրը:
«Համոզված եմ, որ այն լինելու է հաջողված, մտածելակերպ փոխող եւ անհրաժեշտ Գյումրիի համար»,- ասել է վարչապետը՝ նշելով, որ կառավարությունը պատրաստ է աջակցել ծրագրի իրականացմանը:

Yerevan /Mediamax/. Today Armenian Prime Minister Karen Karapetyan has held a meeting on the project of a cooking school in Gyumri, which will utilize the experience and capacities of the Institut Paul Bocuse (France).
The meeting was attended by Managing Director of Tumo Center for Creative Technologies Marie Lou Papazian, Executive Vice-President of Institut Paul Bocuse Hervé Fleury, and Armenian-French benefactor Raffi Derderian.
Karen Karapetyan has welcomed the initiative.
“I am certain this will be a successful project that will change the mentality and prove necessary for Gyumri,” said Prime Minister, noticing that the Armenian Government is ready to support the implementation of the project.