Ադրբեջանը ռազմագերիների մասին տեղեկություն կտրամադրի սեպտեմբերի 29-ին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի կառավարությունը լրացուցիչ ժամանակ է խնդրել Եվրոպական դատարանից ռազմագերիների մասին ամբողջական տեղեկություն տրամադրելու համար։
«Ի պատասխան ՀՀ կառավարության կողմից Ադրբեջանի դեմ Եվրոպական դատարան ներկայացված միջանկյալ միջոց կիրառելու մասին մի շարք պահանջների, Ադրբեջանի կառավարությունը Եվրոպական դատարանից խնդրել է լրացուցիչ ժամանակ ռազմագերիների մասին ամբողջական տեղեկություն տրամադրելու համար։
Խնդրանքը բավարարվել է դատարանի կողմից։ Ադրբեջանի համար նշանակված նոր վերջնաժամկետը սեպտեմբերի 29-ն է»,- ասված է Միջազգային իրավական հարցերով ՀՀ ներկայացուցչության տարածած հաղորդագրությունում:

Yerevan /Mediamax/. The government of Azerbaijan has asked the European Court for additional time to provide complete information about the prisoners of war.
“In response to a series of demands by the Government of Armenia to the European Court to apply an interim measure against Azerbaijan, the government of Azerbaijan has asked the European Court for additional time to provide complete information about the prisoners of war.
The court accepted the request. The new deadline set for Azerbaijan is September 29,” the Office of Armenia’s Representative to International Legal Issues informed.