Ադրբեջանը ռազմագերիների մասին տեղեկություն կտրամադրի սեպտեմբերի 29-ին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի կառավարությունը լրացուցիչ ժամանակ է խնդրել Եվրոպական դատարանից ռազմագերիների մասին ամբողջական տեղեկություն տրամադրելու համար։
«Ի պատասխան ՀՀ կառավարության կողմից Ադրբեջանի դեմ Եվրոպական դատարան ներկայացված միջանկյալ միջոց կիրառելու մասին մի շարք պահանջների, Ադրբեջանի կառավարությունը Եվրոպական դատարանից խնդրել է լրացուցիչ ժամանակ ռազմագերիների մասին ամբողջական տեղեկություն տրամադրելու համար։
Խնդրանքը բավարարվել է դատարանի կողմից։ Ադրբեջանի համար նշանակված նոր վերջնաժամկետը սեպտեմբերի 29-ն է»,- ասված է Միջազգային իրավական հարցերով ՀՀ ներկայացուցչության տարածած հաղորդագրությունում:

Ереван /Медиамакс/. Правительство Азербайджана запросило у Европейского суда дополнительное время для предоставления полной информации о военнопленных.
«В ответ на ряд ходатайств правительства Армении в Европейский суд о применении промежуточных мер в отношении Азербайджана, правительство Азербайджана запросило у Европейского суда дополнительное время для предоставления полной информации о военнопленных.
Ходатайство было удовлетворено судом. Новый крайний срок для Азербайджана - 29 сентября», - говорится в сообщении представительства Армении по международно-правовым вопросам.