Օնիկ Գասպարյանն ասել է, որ ծառայությունը կշարունակի «այլ կարգավիճակով» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Օնիկ Գասպարյանն այսօր հայտարարել է, որ զբաղեցրած պաշտոնից իր ազատման գործընթացը հակասահմանադրական է:
«Դա հերթական անգամ հաստատում է, որ առկա ճգնաժամի հայրենանպաստ լուծումը հնարավոր է ապահովել բացառապես ՀՀ վարչապետի հրաժարականի եւ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքում», - ասված է Օնիկ Գասպարյանի ուղերձում:
«Իմ դիրքորոշումն անփոփոխ է։Հայաստանի Հանրապետությունում Սահմանադրության եւ իրավունքի գերակայությունն ապահովելու եւ ուժը բացառապես իրավունքի հիման վրա իրացնելու նպատակով դիմել եմ ՀՀ վարչական դատարան։ Ես իմ ծառայությունը հայրենիքին եւ հայ ժողովրդին շարունակելու եմ այլ կարգավիճակով։
Հարգելի՛ գեներալներ, սպաներ եւ զինվորներ, Զինված ուժերի բացառիկ առաքելությունը հայրենիքի անվտանգության ապահովումն է, ուստի հորդորում եմ շարունակելու ձեր անձնուրաց եւ ազգանվեր ծառայությունը բացառապես հայրենիքին եւ ժողովրդին՝ հանուն Զինված ուժերի զարգացման եւ Հայաստանի ու Արցախի հզորացման»,- նշել է Օնիկ Գասպարյանը։

Onik Gasparyan vows to continue serving Armenia “in a different status” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Chief of General Staff of Armenian Armed Forces, General Colonel Onik Gasparyan has announced today that his dismissal is unconstitutional.
“This is another proof that current crisis can have a patriotic solution only if the Prime Minister resigns and snap parliamentary elections are held,” he said in a statement.
“My stance is unchanged. I have applied to the Administrative court of Armenia in order to maintain the Constitution and the rule of law and use power only by the law in the country. I will continue my service to the homeland and the Armenian people in a different status.
Dear generals, officers, and soldiers, the sole mission of the Armed Forces is to ensure the security of the homeland, therefore, I call on you to continue your dedicated, patriotic service solely to the homeland and the people, for development of the army and for strengthening of Armenia and Artsakh,” said Onik Gasparyan.