Օնիկ Գասպարյանն ասել է, որ ծառայությունը կշարունակի «այլ կարգավիճակով» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Օնիկ Գասպարյանն այսօր հայտարարել է, որ զբաղեցրած պաշտոնից իր ազատման գործընթացը հակասահմանադրական է:
«Դա հերթական անգամ հաստատում է, որ առկա ճգնաժամի հայրենանպաստ լուծումը հնարավոր է ապահովել բացառապես ՀՀ վարչապետի հրաժարականի եւ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքում», - ասված է Օնիկ Գասպարյանի ուղերձում:
«Իմ դիրքորոշումն անփոփոխ է։Հայաստանի Հանրապետությունում Սահմանադրության եւ իրավունքի գերակայությունն ապահովելու եւ ուժը բացառապես իրավունքի հիման վրա իրացնելու նպատակով դիմել եմ ՀՀ վարչական դատարան։ Ես իմ ծառայությունը հայրենիքին եւ հայ ժողովրդին շարունակելու եմ այլ կարգավիճակով։
Հարգելի՛ գեներալներ, սպաներ եւ զինվորներ, Զինված ուժերի բացառիկ առաքելությունը հայրենիքի անվտանգության ապահովումն է, ուստի հորդորում եմ շարունակելու ձեր անձնուրաց եւ ազգանվեր ծառայությունը բացառապես հայրենիքին եւ ժողովրդին՝ հանուն Զինված ուժերի զարգացման եւ Հայաստանի ու Արցախի հզորացման»,- նշել է Օնիկ Գասպարյանը։

Оник Гаспарян заявил, что продолжит службу «в другом статусе» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Начальник Генерального штаба Вооруженных сил Армении, генерал-полковник Оник Гаспарян заявил сегодня, что процесс его освобождения от должности является неконституционным.
«Это еще раз подтверждает, что развязка нынешнего кризиса во благо родины может быть обеспечена лишь в результате отставки премьер-министра Армении и досрочных парламентских выборов», - говорится в обращении Оника Гаспаряна.
«Моя позиция неизменна. Для обеспечения верховенства Конституции и права и применения силы исключительно на основании права я обратился в Административный суд Армении. Я буду продолжать свое служение Родине и армянскому народу в другом статусе.
Уважаемые генералы, офицеры и солдаты. Исключительная миссия Вооруженных Сил - обеспечение безопасности Родины, поэтому я призываю вас продолжать самоотверженное патриотическое служение исключительно Родине и народу во имя развития Вооруженных Сил и усиления мощи Армении и Арцаха», - отметил Оник Гаспарян.