Ավինյան. Ադրբեջանը «անթույլատրելի արկածախնդրության» է դիմել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանի հյուսիս-արեւելյան սահմանին Ադրբեջանի սադրանքներն ու դիվերսիաները անթույլատրելի արկածախնդրություն են՝ հատկապես աշխարհում մոլեգնող համավարակի պայմաններում:
«Ողջ միջազգային հանրության համար ցանկանում եմ կրկին լսելի դարձնել եւ վերահաստատել մեր պաշտոնական դիրքորոշումն առ այն, որ Ադրբեջանի իշխանությունն է կրում նման գործողությունների արդյունքում ադրբեջանական կորուստների, տարածաշրջանային հնարավոր լարվածության եւ անկայունության առաջացման ողջ պատասխանատվությունը»,- Ազգային ժողովի հատուկ նիստի ժամանակ ասել է փոխվարչապետը:
Նա ընդգծել է, որ հայկական բանակն ամենայն արհեստավարժությամբ, պատվախնդրությամբ եւ նվիրումով իրականացնում է իր առջեւ դրված խնդիրները՝ արժանի հակահարված տալով հակառակորդի սադրիչ գործողություններին:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Deputy Prime Minister Tigran Avinyan said today that Azerbaijan’s sabotage and provocations on Armenia’s north-eastern border are an unacceptable adventure, especially amid the raging global pandemic.
“I would like to once again voice and reaffirm our official position for the whole international community that as a result of such actions the Azerbaijani government bears all the responsibility for losses, possible regional tensions and instability,” Avinyan said at the special session of the National Assembly.
He pointed out that the Armenian army carries out its tasks with professionalism, honor and dedication, counterattacking the provocative actions of the enemy.