Ավինյան. Ադրբեջանը «անթույլատրելի արկածախնդրության» է դիմել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանի հյուսիս-արեւելյան սահմանին Ադրբեջանի սադրանքներն ու դիվերսիաները անթույլատրելի արկածախնդրություն են՝ հատկապես աշխարհում մոլեգնող համավարակի պայմաններում:
«Ողջ միջազգային հանրության համար ցանկանում եմ կրկին լսելի դարձնել եւ վերահաստատել մեր պաշտոնական դիրքորոշումն առ այն, որ Ադրբեջանի իշխանությունն է կրում նման գործողությունների արդյունքում ադրբեջանական կորուստների, տարածաշրջանային հնարավոր լարվածության եւ անկայունության առաջացման ողջ պատասխանատվությունը»,- Ազգային ժողովի հատուկ նիստի ժամանակ ասել է փոխվարչապետը:
Նա ընդգծել է, որ հայկական բանակն ամենայն արհեստավարժությամբ, պատվախնդրությամբ եւ նվիրումով իրականացնում է իր առջեւ դրված խնդիրները՝ արժանի հակահարված տալով հակառակորդի սադրիչ գործողություններին:

Авинян: Азербайджан прибег к «недопустимой авантюре» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Вице-премьер Армении Тигран Авинян заявил сегодня, что провокации и диверсии Азербайджана на северо-восточной границе Армении являются недопустимой авантюрой, особенно в условиях бушующей в мире эпидемии.
«Для международного сообщества хочу вновь озвучить и подтвердить нашу официальную позицию о том, что всю ответственность за потери азербайджанской стороны и возможную региональную напряженность и нестабильность в результате этих действий несут власти Азербайджана»,- подчеркнул вице-премьер на специальном заседании Национального собрания.
Он отметил, что армянская армия с профессионализмом, честью и самоотдачей осуществляет поставленные перед задачи и достойно дает отпор провокационным действиям противника.