Մովսես Հակոբյանն ազատվել է ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի պաշտոնից - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության այսօրվա նիստում ասել է, որ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Մովսես Հակոբյանը կազատվի պաշտոնից՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ:
«Որոշումը կայացվել է փոխադարձ համաձայնության մթնոլորտում։ Վաղը գլխավոր շտաբի նոր պետը կներկայացվի Զինված ուժերին»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Մովսես Հակոբյանն այս պաշտոնը զբաղեցնում էր 2016թ. հոկտեմբերի 3-ից: Մինչ այդ՝ 2016թ. մայիսի 20-ից զբաղեցրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ – ՆՏԱ դեպարտամենտի պետի պաշտոնը:

Мовсес Акопян будет освобожден с должности начальника Генштаба ВС - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян на сегодняшнем заседании правительства заявил, что начальник Генерального штаба Вооруженных сил Мовсес Акопян будет освобожден с должности, чтобы приступить к другой работе.
«Решение было принято в атмосфере обоюдного согласия. Завтра Вооруженным силам будет представлен новый начальник»,- отметил Никол Пашинян.
Мовсес Акопян занимал эту должность с 3 октября 2016 года. Перед этим с 20 мая 2016 года он занимал пост заместителя министра обороны Армении – начальника департамента МТО.
С июня 2015 г. по май 2016 года был заместителем начальника Генерального штаба Вооруженных сил Армении.