Ռուս գեներալը Երեւանում պատմել է ISIS-ի դեմ պայքարի մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի Զինված ուժերի Հարավային ռազմական շրջանի հրամանատար, գեներալ-գնդապետ Ալեքսանդր Դվորնիկովը Սիրիայում իրականացվող գործողությունների մասին պատմել է ՀՀ Զինված ուժերի բարձրագույն սպայակազմին:
Ալեքսանդր Դվորնիկովը, ով նախկինում ղեկավարել է Սիրիայում ռուսաստանյան զորախումբը, Հայաստանում է «Փոխգործակցություն-2017» զորավարժության շրջանակում:
Դասախոսությանը ներկա էին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը, ՀՀ Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի պետ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանը, բարձրաստիճան սպաներ, քաղաքացիական հատուկ ծառայողներ:
Ալեքսանդր Դվորնիկովը պատմել է Սիրիայում «Իսլամական պետության» զինված խմբավորումների մարտավարության, դրա դեմ պայքարի ուղիների մասին, անդրադարձել է ժամանակակից ռազմական գործողությունների վարման առանձնահատկություններին, անօրինական զինված խմբավորումների դեմ պայքարի ձեւերին եւ միջոցներին:

Российский генерал рассказал в Ереване о борьбе против ИГИЛ - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Командующий войсками Южного военного округа ВС России, генерал-полковник Александр Дворников рассказал высшему офицерскому составу Вооруженных сил Армении о военных действиях в Сирии.
Александр Дворников, который ранее возглавлял российскую военную группировку в Сирии, находится в Армении в рамках учений «Взаимодействие-2017».
На лекции присутствовали министр обороны Армении Виген Саргсян, начальник Главного штаба ВС Армении, генерал-лейтенант Мовсес Акопян, высокопоставленные офицеры, специальные гражданские служащие.
Александр Дворников рассказал о стратегии военных группировок Исламского государства (ИГИЛ) в Сирии, методах борьбы против нее, особенностях ведения современных  военных действий.