Բակո Սահակյանը, Սերժ Սարգսյանը եւ Սեյրան Օհանյանը
Օգոստոսի 13-ին ՀՀ կառավարությունը հաստատել էր ճանապարհատրանսպորտային երթեւեկության անվտանգության ռազմավարական ու գործողությունների հնգամյա ծրագրերը:
ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գուրգեն Սարգսյանը նիստում ասել էր, որ 2008 թվականին Հայաստանում ճանապարհատրանսպորտային պատահարների թիվը կազմել էր 2202, որոնց արդյունքում զոհվել էին 407, վնասվածքներ ստացել 3125 քաղաքացիներ:
Լուսանկարը` Կառավարության մամուլի ծառայություն
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը բոլոր պաշտոնյաներին առանց բացառության կոչ էր արել ավտոմեքենաներում օգտագործել անվտանգության ամրագոտիներ եւ օրինակ ծառայել մյուս վարորդների համար:
•    5 ՏԱՐԻ ԱՌԱՋ. 2014 ԹՎԱԿԱՆԻ ՕԳՈՍՏՈՍԻ 12-18
«Պատասխան է տալու Ադրբեջանի ժողովրդի առջեւ»
Օգոստոսի 12-ին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել էր, որ «Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը մոտ ապագայում պատասխան է տալու Ադրբեջանի ժողովրդի եւ միջազգային արդար դատարանի առջեւ իր արյունոտ արարքների համար»:
Բակո Սահակյանը, Սերժ Սարգսյանը եւ Սեյրան Օհանյանը Բակո Սահակյանը, Սերժ Սարգսյանը եւ Սեյրան Օհանյանը
«Այդ հանցագործը, ում ձեռքերը կարմրել են անմեղ մարդկանց արյունով՝ Խոջալուում, Լեռնային Ղարաբաղի այլ գյուղերում ու բնակավայրերում, այդ թվում նաեւ նրա մերձակա յոթ շրջաններում իրականացրած հանցագործությունների արդյունքում, մոտ ապագայում անպայման պատասխան է տալու Ադրբեջանի ժողովրդի եւ միջազգային արդար դատարանի առջեւ»,- ասված էր հայտարարության մեջ:

•    10 YEARS AGO: AUGUST 12-18, 2009
The government of Armenia approved on August 13 the National Strategic program for road traffic security and five-year program.
Minister of Transport and Communications Gurgen Sargsyan informed that the number of traffic accidents in Armenia made 2202 in 2008, as a result of which 407 citizens died, and 3125 got injured.
Prime Minister Tigran Sargsyan called on all officials without exception to use seat belts and to be an example for other drivers.
•    5 YEARS AGO: AUGUST 12-18, 2014
“Will answer to the Azerbaijani nation”
The Defense Ministry of Azerbaijan stated on August 12 that “Armenian President Serzh Sargsyan will answer as soon as possible to the Azerbaijani nation and international just court for his bloody acts”.
Bako Sahakyan, Serzh Sargsyan and Seyran Ohanyan Bako Sahakyan, Serzh Sargsyan and Seyran Ohanyan
“This criminal whose hands are soaked in the blood of innocent people as a result of crimes committed in Khojaly, other villages and settlements in Nagorno-Karabakh including in inhabited localities adjacent to the seven regions will answer as soon as possible to the Azerbaijani nation and the international just court,” the statement read.