Բակո Սահակյանը, Սերժ Սարգսյանը եւ Սեյրան Օհանյանը
Օգոստոսի 13-ին ՀՀ կառավարությունը հաստատել էր ճանապարհատրանսպորտային երթեւեկության անվտանգության ռազմավարական ու գործողությունների հնգամյա ծրագրերը:
ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գուրգեն Սարգսյանը նիստում ասել էր, որ 2008 թվականին Հայաստանում ճանապարհատրանսպորտային պատահարների թիվը կազմել էր 2202, որոնց արդյունքում զոհվել էին 407, վնասվածքներ ստացել 3125 քաղաքացիներ:
Լուսանկարը` Կառավարության մամուլի ծառայություն
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը բոլոր պաշտոնյաներին առանց բացառության կոչ էր արել ավտոմեքենաներում օգտագործել անվտանգության ամրագոտիներ եւ օրինակ ծառայել մյուս վարորդների համար:
•    5 ՏԱՐԻ ԱՌԱՋ. 2014 ԹՎԱԿԱՆԻ ՕԳՈՍՏՈՍԻ 12-18
«Պատասխան է տալու Ադրբեջանի ժողովրդի առջեւ»
Օգոստոսի 12-ին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել էր, որ «Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը մոտ ապագայում պատասխան է տալու Ադրբեջանի ժողովրդի եւ միջազգային արդար դատարանի առջեւ իր արյունոտ արարքների համար»:
Բակո Սահակյանը, Սերժ Սարգսյանը եւ Սեյրան Օհանյանը Բակո Սահակյանը, Սերժ Սարգսյանը եւ Սեյրան Օհանյանը
«Այդ հանցագործը, ում ձեռքերը կարմրել են անմեղ մարդկանց արյունով՝ Խոջալուում, Լեռնային Ղարաբաղի այլ գյուղերում ու բնակավայրերում, այդ թվում նաեւ նրա մերձակա յոթ շրջաններում իրականացրած հանցագործությունների արդյունքում, մոտ ապագայում անպայման պատասխան է տալու Ադրբեջանի ժողովրդի եւ միջազգային արդար դատարանի առջեւ»,- ասված էր հայտարարության մեջ:

Бако Саакян, Серж Саргсян и Сейран Оганян
13 августа правительство Армении одобрило Национальную стратегическую программу безопасности дорожно-транспортного движения и пятилетний план действий.
Как сообщил министр транспорта и связи Гурген Саргсян, в 2008 году количество дорожно-транспортных происшествий (ДТП) в Армении составило 2202, в результате которых 407 граждан погибли, а 3125 получили ранения.
Премьер-министр Армении Тигран Саргсян призвал всех чиновников без исключения использовать ремни безопасности и служить примером для остальных водителей.
•    5 ЛЕТ НАЗАД: 12-18 АВГУСТА 2014 ГОДА
«Ответит перед азербайджанским народом»
12 августа министерство обороны Азербайджана заявило, что «президент Армении Серж Саргсян в самое ближайшее время ответит перед азербайджанским народом и международным справедливым судом за свои кровавые деяния».
Бако Саакян, Серж Саргсян и Сейран Оганян Бако Саакян, Серж Саргсян и Сейран Оганян
«Этот преступник, чьи руки обагрены кровью невинных людей в результате преступлений, учиненных в Ходжалы, других деревнях и поселках Нагорного Карабаха, в том числе в населенных пунктах прилегающих к нему семи районов, в самое ближайшее время обязательно ответит перед азербайджанским народом и международным справедливым судом», - говорилось в заявлении.