Սահմանազատման հանձնաժողովին կից աշխատանքային խումբ է ստեղծվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ պետական սահմանի սահմանազատման եւ սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովին կից աշխատանքային խումբ է ստեղծվել:
Կառավարության կայքի հաղորդմամբ՝ աշխատանքային խմբում ներառվել են ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության դեպարտամենտի պետ (աշխատանքների կազմակերպման համակարգող) Դավիթ Սանամյանը, ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը եւ այլ պաշտոնյաներ ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարությունից, Կադաստրի կոմիտեից, ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբից եւ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերից:
Աշխատանքային խմբի ղեկավարը Տավուշի մարզպետ Հայկ Ղալումյանն է:
Խմբում ներառվել են նաեւ Տավուշի մարզի Նոյեմբերյան, Իջեւան, Ոսկեպար, Բաղանիս, Բերքաբեր, Կիրանց բնակավայրերի վարչական ղեկավարները:
Աշխատանքային խմբի աշխատանքները կազմակերպելու նպատակով ներգրաված են նաեւ գեոդեզիստներ եւ քարտեզագիրներ։

Yerevan /Mediamax/. By the decision of Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan, a working group under the commission on border security and demarcation of the state border between Armenia and Azerbaijan was established.
According to the government website, the working group comprises of the head of Armenia’s National Security Service Department (work organization coordinator) Davit Sanamyan, Deputy Defense Minister Arman Sargsyan and other officials from Ministry of Territorial Administration and Infrastructure, the Cadastre Committee, the General Staff of the Armed Forces and the border guard troops of the National Security Service.
The head of the working group is governor of Tavush Hayk Ghalumyan.
The administrative heads of Noyemberyan, Ijevan, Voskepar, Baghanis, Berkaber, Kirants settlements of Tavush have also been included in the group.