Սահմանազատման հանձնաժողովին կից աշխատանքային խումբ է ստեղծվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ պետական սահմանի սահմանազատման եւ սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովին կից աշխատանքային խումբ է ստեղծվել:
Կառավարության կայքի հաղորդմամբ՝ աշխատանքային խմբում ներառվել են ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության դեպարտամենտի պետ (աշխատանքների կազմակերպման համակարգող) Դավիթ Սանամյանը, ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը եւ այլ պաշտոնյաներ ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարությունից, Կադաստրի կոմիտեից, ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբից եւ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերից:
Աշխատանքային խմբի ղեկավարը Տավուշի մարզպետ Հայկ Ղալումյանն է:
Խմբում ներառվել են նաեւ Տավուշի մարզի Նոյեմբերյան, Իջեւան, Ոսկեպար, Բաղանիս, Բերքաբեր, Կիրանց բնակավայրերի վարչական ղեկավարները:
Աշխատանքային խմբի աշխատանքները կազմակերպելու նպատակով ներգրաված են նաեւ գեոդեզիստներ եւ քարտեզագիրներ։

Создана рабочая группа при Комиссии по демаркации границы - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Решением премьер-министра Никола Пашиняна создана рабочая группа при Комиссии по пограничной безопасности и демаркации государственной границы между Арменией и Азербайджаном.
Как сообщается на сайте правительства, в рабочую группу вошли начальник управления СНБ Армении (координатор организации работы) Давид Санамян, заместитель министра обороны Арман Саргсян, другие должностные лица из министерства территориального управления и инфраструктуры, Комитета кадастра, Генштаба ВС и пограничных войска СНБ.
Руководителем рабочей группы назначен губернатор Тавуша Айк Галумян.
В группу вошли также главы администраций городов Ноемберян и Иджеван, сел Воскепар, Баганис, Беркабер и Киранц Тавушского марза.