Պակիստանը եւս առաջադրել է Էրդողանին Խաղաղության Նոբելյան մրցանակի համար - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Պակիստանի Սենատը եւս առաջադրել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին Խաղաղության Նոբելյան մրցանակի համար՝ ուկրաինական ճգնաժամի կարգավորմանն ուղղված ջանքերի համար։
«Անդադար ջանքերի, երկու կողմերի հետ ժամանակին եւ արդյունավետ փոխգործակցության շնորհիվ Էրդողանը միանձնյա կանխեց գլոբալ աղետը», - ասվում է Պակիստանի Սենատի նախագահ Սադիք Սանջրանիի՝ Նորվեգիայի Նոբելյան կոմիտեին ուղղված դիմումում, որը մեջբերում է Անադոլու գործակալությունը:
Ավելի վաղ Թուրքիայի խորհրդարանի նախագահ Մուստաֆա Սենթոփը հայտարարել էր, որ նախաձեռնել Էրդողանի առաջադրումը Խաղաղության Նոբելյան մրցանակի համար՝ նշելով, որ դրան կաջակցեն նաեւ այլ երկրներ:

Сенат Пакистана также выдвинул кандидатуру Эрдогана на Нобелевскую премию мира - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Сенат парламента Пакистана также выдвинул кандидатуру президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана на Нобелевскую премию мира за его усилия по урегулированию украинского кризиса.
«Благодаря неустанным усилиям, своевременному и эффективному взаимодействию с обеими сторонами Эрдоган в одиночку предотвратил глобальную катастрофу», - говорится в обращении спикера Сената Пакистана Садика Санджрани в Норвежский Нобелевский комитет, которое цитирует Анатолийское агентство.
Ранее спикер парламента Турции Мустафа Шентоп сообщил, что инициировал выдвижение Эрдогана на Нобелевскую премию мира и отметил, что оно будет поддержано и другими странами.