6 հայ ընդգրկվել է Ռուսաստանի 200 ամենահարուստ գործարարների ցանկում
Երեւան: Մեդիամաքս: 6 հայ ընդգրկվել է «Ֆորբս» ամսագրի կողմից կազմված «Ռուսաստանի 200 ամենահարուստ գործարարների» ցանկում:
Վարկանիշի 26-րդ հորիզոնականում է «Տաշիր» ընկերությունների խմբի նախագահ Սամվել Կարապետյանը $ 4.3 մլրդ կարողությամբ: «Ֆորբսի» տվյալներով, մեկ տարվա ընթացքում Սամվել Կարապետյանի կարողությունն ավելացել է $ 500 մլն-ով:
40-րդ տեղում է «Ռոսգոսստրախի» գլխավոր տնօրեն Դանիլ Խաչատուրովը $ 2.6 մլրդ կարողությամբ: «Ֆորբսի» տվյալներով, մեկ տարվա ընթացքում Դանիլ Խաչատուրովի կարողությունն ավելացել է $ 200 մլն-ով:
98-րդ եւ 99-րդ տեղերը զբաղեցնում են «ՌԵՍՈ-Գարանտիա» ապահովագրական ընկերության համասեփականատերեր Նիկոլայ եւ Սերգեյ Սարկիսովները: Նրանցից յուրաքանչյուրի կարողությունը «Ֆորբսը» գնահատում է $ 1.1 մլրդ: Ամսագրի տվյալներով, եղբայրներից յուրաքանչյուրի կարողությունը մեկ տարվա ընթացում նվազել է $ 250 մլն-ով:
124-րդ տեղում է Սբերբանկի նախագահի խորհրդական Ռուբեն Վարդանյանը` $ 850 մլն կարողությամբ: «Ֆորբսի» տվյալներով, մեկ տարվա ընթացքում Ռուբեն Վարդանյանի կարողությունն ավելացել է $ 350 մլն-ով:
133-րդ տեղում է Wooden Fish Agency-ի դիտորդական խորհրդի տնօրեն Ալբերտ Ավդոլյանը $ 750 մլն կարողությամբ:

Шестеро армян вошли в число 200 богатейших бизнесменов России
Ереван /Медиамакс/. Шестеро армян вощли в список «200 богатейших бизнесменов России», составленный журналом «Форбс».
На 26-й позиции рейтинга президент группы компаний «Ташир» Самвел Карапетян с состоянием в $ 4.3 млрд. По данным «Форбс», за год состояние Самвела Карапетяна увеличилось на $ 500 млн.
На 40-й позиции гендиректор «Росгосстраха» Данил Хачатуров с состоянием в $ 2.6 млрд. По данным «Форбс», за год состояние Данила Хачатурова увеличилось на $ 200 млн.
На 98-й и 99-й позиции совладельцы страховой компании «РЕСО-Гарантия» Николай и Сергей Саркисовы. Состояние каждого из них «Форбс» оценивает в $ 1.1 млрд. По данным журнала, состояние каждого из братьев на год сократилось на $ 250 млн.
На 124-й позиции советник президента Сбербанка Рубен Варданян с состоянием в $ 850 млн. По данным «Форбс», за год состояние Рубена Варданяна увеличилось на $ 350 млн.
На 133-й позиции директор наблюдательного совета Wooden Fish Agency Альберт Авдолян с состоянием в $ 750 млн.