6 հայ ընդգրկվել է Ռուսաստանի 200 ամենահարուստ գործարարների ցանկում
Երեւան: Մեդիամաքս: 6 հայ ընդգրկվել է «Ֆորբս» ամսագրի կողմից կազմված «Ռուսաստանի 200 ամենահարուստ գործարարների» ցանկում:
Վարկանիշի 26-րդ հորիզոնականում է «Տաշիր» ընկերությունների խմբի նախագահ Սամվել Կարապետյանը $ 4.3 մլրդ կարողությամբ: «Ֆորբսի» տվյալներով, մեկ տարվա ընթացքում Սամվել Կարապետյանի կարողությունն ավելացել է $ 500 մլն-ով:
40-րդ տեղում է «Ռոսգոսստրախի» գլխավոր տնօրեն Դանիլ Խաչատուրովը $ 2.6 մլրդ կարողությամբ: «Ֆորբսի» տվյալներով, մեկ տարվա ընթացքում Դանիլ Խաչատուրովի կարողությունն ավելացել է $ 200 մլն-ով:
98-րդ եւ 99-րդ տեղերը զբաղեցնում են «ՌԵՍՈ-Գարանտիա» ապահովագրական ընկերության համասեփականատերեր Նիկոլայ եւ Սերգեյ Սարկիսովները: Նրանցից յուրաքանչյուրի կարողությունը «Ֆորբսը» գնահատում է $ 1.1 մլրդ: Ամսագրի տվյալներով, եղբայրներից յուրաքանչյուրի կարողությունը մեկ տարվա ընթացում նվազել է $ 250 մլն-ով:
124-րդ տեղում է Սբերբանկի նախագահի խորհրդական Ռուբեն Վարդանյանը` $ 850 մլն կարողությամբ: «Ֆորբսի» տվյալներով, մեկ տարվա ընթացքում Ռուբեն Վարդանյանի կարողությունն ավելացել է $ 350 մլն-ով:
133-րդ տեղում է Wooden Fish Agency-ի դիտորդական խորհրդի տնօրեն Ալբերտ Ավդոլյանը $ 750 մլն կարողությամբ:

Photo: http://cdn1.img22.ria.ru/
Yerevan /Mediamax/. Forbes published the list of the richest 200 businessmen in Russia with six Armenians featured in it.
Tashir Group President Samvel Karapetyan with his fortune at USD 4.3bln ranks 26th on the list. According to Forbes, Samvel Karapetyan’s fortune has increased by USD 500mln over the year.
Rosgosstrakh CEO Danil Khachaturov with fortune estimated at USD 2.6bln ranks 40th on the list. According to Forbes, Samvel Karapetyan’s fortune has increased by USD 200mln over the year.
RESO-Garantiya Co-Founders Nikolai and Sergei Sarkisovs come 98th and 99th on the list. According to Forbes, the fortune of each of them is estimated at USD 1.1bln. According to the journal, the fortune of each of the brothers has dropped by USD 250mln.
Advisor to the President of Sberbank of Russia Ruben Vardanian with fortune estimated at USD 850mln ranks the 124th. According to Forbes, his fortune has increased by USD 350mln.
Director of the Supervisory Board of Wooden Fish Agency Albert Avdolyan ranks the 133rd with fortune amounting to USD 750mln.
Forbes named Alisher Usmanov the richest businessman in Russia with fortune estimated at USD 18.6bln.