Նախագահը Համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստ կհրավիրի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Հայկակ Արշամյանի հետ հանդիպմանը քննարկել է հիմնադրամի առաջիկա ծրագրերն ու Արցախում հումանիտար օժանդակության նախագծերը:
Նախագահը կարեւորել է աշխարհասփյուռ հայության հանգանակած եւ հիմնադրամին նվիրաբերած միջոցների արդյունավետ, պատասխանատու եւ նպատակային ծախսումը, ծրագրերի իրականացման ընթացակարգերի եւ ժամկետների խստագույնս պահպանումը, հիմնադրամի գործունեության թափանցիկությունն ու հաշվետվողականությունը, կառույցի հանդեպ վստահությունը:
Արմեն Սարգսյանը նշել է, որ առաջիկայում նախատեսում է հրավիրել հոգաբարձուների խորհրդի արտահերթ նիստ՝ հիմնադրամի կառավարման եւ գործունեության հետ կապված խնդիրները քննարկելու եւ լուծումներ գտնելու նպատակով:

Президент созовет заседание Попечительского совета фонда «Айастан» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Армен Саргсян обсудил с исполнительным директором Всеармянского фонда «Айастан» Айкаком Аршамяном предстоящие программы фонда и проекты гуманитарной помощи в Арцахе.
Президент особо отметил важность эффективного, ответственного и целенаправленного расходования средств, пожертвованных армянами всего мира, строгое соблюдение процедур и сроков реализации программ, прозрачность и подотчетность деятельности фонда, а также доверия к деятельности структуры.
Армен Саргсян отметил, что в ближайшее время планирует созвать внеочередное заседание попечительского совета фонда для обсуждения вопросов, связанных с управлением и деятельностью фонда.