Առաջին անգամ Հայաստանում կանցկացվի «Մտքերի գագաթնաժողովը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ամեն տարի Ֆրանսիայի Շամոնի քաղաքում անցկացվող «Մտքերի գագաթնաժողովը» (Summit of Minds) այս տարի առաջին անգամ կանցկացվի Հայաստանում:
ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ Armenian Summit of Minds խորագրով միջոցառումը կանցկացվի հունիսի 7-9-ը՝ Երեւան եւ Դիլիջան քաղաքներում:
Գագաթաժողովի գլխավոր գործընկերը The Monthly Barometer հեղինակավոր վերլուծական հանդեսն է:
Միջոցառման կազմակերպման մասին բացառիկ պայմանավորվածություն էր ձեռք բերվել դեռեւս 2018թ. սեպտեմբերին, երբ Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը որպես գլխավոր բանախոս մասնակցում էր ամենամյա «Մտքերի գագաթնաժողովին»:
Արմեն Սարգսյանը մասնակցել է «Մտքերի գագաթնաժողովին»
Գագաթնաժողովը հեղինակավոր միջոցառում է, որին մասնակցում են անվանի ու ազդեցիկ շուրջ 300 քաղաքական գործիչներ, գիտնականներ, գործարար-ներդրողներ, խոշորագույն ընկերությունների եւ լրատվամիջոցների ղեկավարներ ողջ աշխարհից:
Հայաստանն առաջին երկիրն է, որը հյուրընկալելու է այս միջոցառումը Շամոնիից դուրս:
Armenian Summit of Minds-ի քննարկման հիմնական թեման կունենա «Տարածաշրջանային աշխարհաքաղաքականությունը, տնտեսությունը եւ ներդրումները. բազմաբեւեռության ազդեցությունը առեւտրի ու ներդրումային հոսքերի վրա» խորագիրը:

Armenia to be the first country to host Summit of Minds - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. This year Armenia will host for the first time Summit of Minds, an annual event traditionally held in Chamonix, France.
Armenian presidential press service has revealed that the event titled Armenian Summit of Minds will take place in Yerevan and Dilijan on June 7-9.
The Monthly Barometer is the main partner of the summit.
The sides signed an exclusive agreement on this event back in September 2018, when Armenian President Armen Sarkissian participated in the Summit of Minds as keynote speaker.
The summit is a famous event attended by 300 renowned and influential politicians, scientists, entrepreneurs and investors, as well as leaders of large companies and media outlets.
Armenia will be the first country to host the event that has never taken place outside of Chamonix.
Armenian Summit of Minds will focus on the topic “Regional geopolitics, economy and investment: impact of multivector policy on trade and investment flows”.