Առաջին անգամ Հայաստանում կանցկացվի «Մտքերի գագաթնաժողովը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ամեն տարի Ֆրանսիայի Շամոնի քաղաքում անցկացվող «Մտքերի գագաթնաժողովը» (Summit of Minds) այս տարի առաջին անգամ կանցկացվի Հայաստանում:
ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ Armenian Summit of Minds խորագրով միջոցառումը կանցկացվի հունիսի 7-9-ը՝ Երեւան եւ Դիլիջան քաղաքներում:
Գագաթաժողովի գլխավոր գործընկերը The Monthly Barometer հեղինակավոր վերլուծական հանդեսն է:
Միջոցառման կազմակերպման մասին բացառիկ պայմանավորվածություն էր ձեռք բերվել դեռեւս 2018թ. սեպտեմբերին, երբ Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը որպես գլխավոր բանախոս մասնակցում էր ամենամյա «Մտքերի գագաթնաժողովին»:
Արմեն Սարգսյանը մասնակցել է «Մտքերի գագաթնաժողովին»
Գագաթնաժողովը հեղինակավոր միջոցառում է, որին մասնակցում են անվանի ու ազդեցիկ շուրջ 300 քաղաքական գործիչներ, գիտնականներ, գործարար-ներդրողներ, խոշորագույն ընկերությունների եւ լրատվամիջոցների ղեկավարներ ողջ աշխարհից:
Հայաստանն առաջին երկիրն է, որը հյուրընկալելու է այս միջոցառումը Շամոնիից դուրս:
Armenian Summit of Minds-ի քննարկման հիմնական թեման կունենա «Տարածաշրջանային աշխարհաքաղաքականությունը, տնտեսությունը եւ ներդրումները. բազմաբեւեռության ազդեցությունը առեւտրի ու ներդրումային հոսքերի վրա» խորագիրը:

В Армении впервые пройдет «Саммит идей» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. В этом году в Армении впервые состоится «Саммит идей» (Summit of Minds), который ежегодно проводится во французском городе Шамони.
Пресс-служба президента Армении сообщает, что мероприятие под названием Armenian Summit of Minds пройдет 7-9 июня в Ереване и Дилижане.
Основным партнером саммита является авторитетный аналитический журнал The Monthly Barometer.
Эксклюзивная договоренность о проведении мероприятия была достигнута еще в сентябре 2018г., когда президент Армении Армен Саргсян участвовал в качестве главного спикера в ежегодном «Саммите идей».
Это авторитетное мероприятие, в котором участвуют около 300 известных и влиятельных политических деятелей, ученых, предпринимателей-инвесторов, руководители крупнейших компаний и СМИ со всего мира.
Армения – первая страна, которая организует это мероприятие за пределами Шамони.
Основной темой обсуждений Armenian Summit of Minds станет «Региональная геополитика, экономика и инвестиции: влияние многополярности на торговые и инвестиционные потоки».