ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարը Ժնեւում կմասնակցի «Համաշխարհային հեռահաղորդակցություն 2011» ֆորումին - Mediamax.am
5538 դիտում
ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարը Ժնեւում կմասնակցի «Համաշխարհային հեռահաղորդակցություն 2011» ֆորումին
ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: Հոկտեմբերի 25-27-ը Ժնեւում (Շվեյցարիա) տեղի կունենա Հեռահաղորդակցության միջազգային միության (ITU) կողմից կազմակերպված «Համաշխարհային հեռահաղորդակցություն 2011» (ITU Telecom World 2011) միջոցառումը, որին կմասնակցի նաեւ ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարության մամուլի ծառայությունում, միջոցառման շրջանակներում Մանուկ Վարդանյանը հանդիպումներ կունենա ITU գլխավոր քարտուղար Համադուն Տուրեի եւ ITU զարգացման բյուրոյի տնօրեն Բրահիմ Սանույի:
«Համաշխարհային հեռահաղորդակցություն 2011» շրջանակներում կլինեն քննարկումներ համացանցի ապագայի, տվյալների ազատ եւ անվտանգ փոխանցման, շարժական լայնաշերտ կապի ապահովման, նոր տեխնոլոգիաների կիրառման վերաբերյալ: Անդրադարձ կլինի նաեւ  հաջողված հանրային եւ մասնավոր սեկտորի համագործակցության մոդելների ուսումնասիրությանը:
Կկազմակերպվի նաեւ հաղորդակցական տեխնոլոգիաների եւ դրանց կիրառման թեմայով տեխնիկական ցուցահանդես, որի ընթացքում առանձին տաղավարներում կցուցադրվեն մի շարք ընկերությունների թվային եւ հաղորդակցական տեխնոլոգիաներ ու գործիքներ:

Министр транспорта и связи Армении примет участие в форуме “Международные телекоммуникации 2011” в Женеве - Mediamax.am
5539 просмотров
Министр транспорта и связи Армении примет участие в форуме “Международные телекоммуникации 2011” в Женеве
Министр транспорта и связи Манук Варданян
Ереван/Медиамакс/. 25-27 октября в Женеве (Швейцария) состоится форум "Международные телекоммуникации 2011” (ITU Telecom World 2011), организованное Международным союзом телекоммуникаций (ITU), в котором примет участие также делегация Армении во главе с министром транспорта и связи Мануком Варданяном.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе министерства транспорта и связи, в рамках мероприятия Манук Варданян встретится с генеральным секретарем ITU Хамадуном Туре и директором развития бюро ITU Брахимом  Сану.
В рамках мероприятия состоятся обсуждения по поводу будущего интернета, свободной и безопасной передачи данных, обеспечения ширкополосной мобильной связи, использования новых технологий. Речь пойдет также об исследовании успешных моделей сотрудничества общественного и частного секторов.
Кроме того, будет организована техническая выставка на тему телекоммуникационных технологий и их применения, на которой в отдельных павильонах будут презентованы цивровые и коммуникационные технологии и инструменты ряда компаний.