ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարը Ժնեւում կմասնակցի «Համաշխարհային հեռահաղորդակցություն 2011» ֆորումին - Mediamax.am
5538 դիտում
ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարը Ժնեւում կմասնակցի «Համաշխարհային հեռահաղորդակցություն 2011» ֆորումին
ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: Հոկտեմբերի 25-27-ը Ժնեւում (Շվեյցարիա) տեղի կունենա Հեռահաղորդակցության միջազգային միության (ITU) կողմից կազմակերպված «Համաշխարհային հեռահաղորդակցություն 2011» (ITU Telecom World 2011) միջոցառումը, որին կմասնակցի նաեւ ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարության մամուլի ծառայությունում, միջոցառման շրջանակներում Մանուկ Վարդանյանը հանդիպումներ կունենա ITU գլխավոր քարտուղար Համադուն Տուրեի եւ ITU զարգացման բյուրոյի տնօրեն Բրահիմ Սանույի:
«Համաշխարհային հեռահաղորդակցություն 2011» շրջանակներում կլինեն քննարկումներ համացանցի ապագայի, տվյալների ազատ եւ անվտանգ փոխանցման, շարժական լայնաշերտ կապի ապահովման, նոր տեխնոլոգիաների կիրառման վերաբերյալ: Անդրադարձ կլինի նաեւ  հաջողված հանրային եւ մասնավոր սեկտորի համագործակցության մոդելների ուսումնասիրությանը:
Կկազմակերպվի նաեւ հաղորդակցական տեխնոլոգիաների եւ դրանց կիրառման թեմայով տեխնիկական ցուցահանդես, որի ընթացքում առանձին տաղավարներում կցուցադրվեն մի շարք ընկերությունների թվային եւ հաղորդակցական տեխնոլոգիաներ ու գործիքներ:

Armenia's Minister of Transport and Communication to participate in ''ITU Telecom World 2011 '' forum in Geneva - Mediamax.am
5537 views
Armenia's Minister of Transport and Communication to participate in ''ITU Telecom World 2011 '' forum in Geneva
Manuk Vardanyan
Yerevan/Mediamax/. ''ITU Telecom World 2011'' forum organized by International Telecommunication Union is due to be held in Geneva (Switzerland) on October 25-27, and the Armenian delegation headed by Minister of Transport and Communication Manuk Vardanyan will take part in the forum.
Manuk Vardanyan will meet with the Secretary General of ITU Hamadoun Toure and Development Director of ITU Brahima Sanou within the forum, Mediamax was informed in the press service of the Ministry of Transport and Communication.
The forum will focus on discussions on the future of the internet, free and secure data transfer, ensuring of broadband mobile network and use of innovative technologies as well as studying models of successful cooperation between public and private sectors.
Besides, a technical exhibition on the topic of telecommunication technologies and their applications will be organized. Digital and communication technologies and tools for a number of companies will also be exhibited in separate pavilions.