Գնացքները չեն երթեւեկի մինչեւ գծերի արգելափակման վերացումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Հարավկովկասյան երկաթուղի»-ն, քաղաքացիների կողմից երկաթուղային գծանցների արգելափակման պատճառով, ժամանակավորապես դադարեցնում է բեռնափոխադրումների եւ ներհանրապետական ուղեւորափոխադրումների իրականացումը՝ մինչեւ արգելափակումների վերացումը:
«ՀԿԵ-ի համար առաջնահերթ է քաղաքացիների, ուղեւորների եւ բեռների անվտանգությունը, որը անհնար է լիովին կերպով երաշխավորել ստեղծված պայմաններում՝ հաշվի առնելով գծերի արգելափակումներն ու երկաթուղային տրանսպորտի աշխատանքի միջամտությունը:
Գնացքների շարժը կասեցված է, այդ թվում՝ երկաթուղային գծերն արգելափակած քաղաքացիների անվտանգության ապահովման համար, քանի որ երկաթուղային տրանսպորտը հնարավոր վտանգի դեպքում չի կարող անհապաղ կանգնել. մարդատար էլեկտրագնացքի արգելակման ուղին կազմում է 800 մետր, իսկ բեռնատարինը՝ մոտ 1000 մետր»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Движение поездов приостановлено до прекращения блокировки железнодорожных путей - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. В связи с массовым блокированием гражданами железнодорожных переездов «Южно-Кавказская железная дорога» временно прекращает осуществление пассажирских перевозок в пригородном сообщении и грузоперевозок.
«Приоритетом ЮКЖД является безопасность граждан, пассажиров и грузов, гарантирование которой в полном объеме невозможно с учетом имеющих место в настоящее время несанкционированных перекрытий путей и вмешательства в работу железнодорожного транспорта.
Движение поездов приостановлено в том числе для обеспечения безопасности перекрывших железнодорожные пути граждан, ведь тормозной путь пассажирского состава при экстренном торможении составляет не менее 800, а грузового – не менее 1 000 метров»,-  говорится в сообщении.