Արամ Ա եւ Գարեգին Բ՝ Երկխոսությունը լավագույն ելքն է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը եւ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսն այսօր ողջունել են ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի՝ կողմերին ուղղված երկխոսության հրավերը:
Կաթողիկոսների խոսքով՝ «սա ստեղծված վիճակից լավագույն ելք գտնելու, առկա խնդիրները լուծման առաջնորդելու ճիշտ ու ապահով ճանապարհն է»:
Նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդագրության համաձայն՝ Գարեգին Բ-ն եւ Արամ Ա-ն նշել են, որ կան կուտակված բազմաթիվ խնդիրներ, որոնք շուտափույթ լուծման կարիք ունեն, եւ երկիրը պետք է ընթանա իրական բարեփոխումների ճանապարհով՝ հասարակության բոլոր խավերի եւ, առաջին հերթին, երիտասարդների ընդգրկմամբ:
Արամ Ա-ն նաեւ շնորհավորել է Արմեն Սարգսյանին՝ նախագահի պաշտոնը ստանձնելու առթիվ:
«Քաջածանոթ լինելով Ձեր անձին եւ երկար տարիների գործունեությանը՝ լիահույս ենք, որ լավագույնս պիտի արդարացնեք Ձեր հանդեպ մեր ժողովրդի ունեցած վստահությունը»,- նշել է Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսը:

Karekin II and Aram I: Dialogue is the best solution - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians Karekin II and Catholicos of the Great House of Cilicia Aram I welcomed today Armenian President Armen Sarkissian’s call for discussion between the sides.
Karekin II and Aram I stated that “this is the only right and secure way of settling the situation and solving current issues.”
According to the Armenian presidential press service, Karekin II and Aram I noted that Armenia is facing a number of issues which demand immediate solutions, while the country needs to pass the process of real reforms involving all layers of the society, especially the youth.
Aram I also congratulated Armen Sarkissian on taking the position of the Armenian President.
“Being acquainted with your personality and years of activities, I am hopeful that you will justify the confidence that Armenian people have in you,” Catholicos of the Great House of Cilicia remarked.