Արամ Ա եւ Գարեգին Բ՝ Երկխոսությունը լավագույն ելքն է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը եւ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսն այսօր ողջունել են ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի՝ կողմերին ուղղված երկխոսության հրավերը:
Կաթողիկոսների խոսքով՝ «սա ստեղծված վիճակից լավագույն ելք գտնելու, առկա խնդիրները լուծման առաջնորդելու ճիշտ ու ապահով ճանապարհն է»:
Նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդագրության համաձայն՝ Գարեգին Բ-ն եւ Արամ Ա-ն նշել են, որ կան կուտակված բազմաթիվ խնդիրներ, որոնք շուտափույթ լուծման կարիք ունեն, եւ երկիրը պետք է ընթանա իրական բարեփոխումների ճանապարհով՝ հասարակության բոլոր խավերի եւ, առաջին հերթին, երիտասարդների ընդգրկմամբ:
Արամ Ա-ն նաեւ շնորհավորել է Արմեն Սարգսյանին՝ նախագահի պաշտոնը ստանձնելու առթիվ:
«Քաջածանոթ լինելով Ձեր անձին եւ երկար տարիների գործունեությանը՝ լիահույս ենք, որ լավագույնս պիտի արդարացնեք Ձեր հանդեպ մեր ժողովրդի ունեցած վստահությունը»,- նշել է Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսը:

Арам Первый и Гарегин Второй: Диалог - лучший выход - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Католикос всех армян Гарегин Второй и Католикос Великого дома Киликийского Арам Первый приветствовали призыв президента Армении Армена Саргсяна к диалогу.
По словам католикосов «это верный и безопасный путь для поиска наилучшего выхода из сложившейся ситуации и решения имеющихся проблем».
Согласно пресс-службе президента, Гарегин Второй и Арам Первый отметили, что есть множество проблем, которые нуждаются в скорейшем решении, и страна должна идти по реальному пути реформ с вовлечением всех слоев населения и, в первую очередь, молодежи.
Арам Первый также поздравил Армена Саргсяна со вступлением в должность.
«Прекрасно зная Вас и Вашу многолетнюю деятельность, мы полны надежд, что Вы должны оправдаете доверие нашего народа»,- отметил Католикос Великого Дома Киликийского.