Հնդկաստանի քաղաքացիների մուտքը Հայաստան կդյուրացվի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարությունն այսօրվա նիստում որոշել է դյուրացնել Հնդկաստանի քաղաքացիների՝ Հայաստան մուտքի արտոնագիր ստանալու ռեժիմը:
Մասնավորապես, եթե մինչ այս մուտքի արտոնագիր ստանալու համար Հնդկաստանի քաղաքացին կարող էր դիմել միայն հրավերի պարագայում եւ միայն Հայաստանի դեսպանատուն կամ հյուպատոսական ծառայություն, ապա այս որոշումն ընդունելուց հետո հրավերի անհրաժեշտությունը կվերանա, եւ այս երկրի քաղաքացին մուտքի արտոնագիր կարող է ստանալ նաեւ սահմանակետում կամ էլեկտրոնային համակարգով՝ ըստ իր ընտրության:
Որոշման ընդունմամբ ակնկալվում է Հնդկաստանից Հայաստան զբոսաշրջիկների հոսքի եւ առեւտրաշրջանառության ծավալների աճ, ինչպես նաեւ երկուստեք ներդրումների խթանում:

Armenia to facilitate visa regime for Indian citizens - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/.The Armenian government made a decision today at the session on facilitation of visa regime for Indian citizens.
In particular, previously Indian citizens could only apply to Embassy of Armenia to India or use consular service to enter Armenia only upon invitation, while this new decision will allow them to visit Armenia without an invitation, with the opportunity to get the visa at the border or via electronic system, upon their choice.
By approving this decision, the Armenian government anticipates to increase the number of Indian tourists visiting Armenia, as well as accelerate trade turnover and promote investments between the two countries.