Հնդկաստանի քաղաքացիների մուտքը Հայաստան կդյուրացվի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարությունն այսօրվա նիստում որոշել է դյուրացնել Հնդկաստանի քաղաքացիների՝ Հայաստան մուտքի արտոնագիր ստանալու ռեժիմը:
Մասնավորապես, եթե մինչ այս մուտքի արտոնագիր ստանալու համար Հնդկաստանի քաղաքացին կարող էր դիմել միայն հրավերի պարագայում եւ միայն Հայաստանի դեսպանատուն կամ հյուպատոսական ծառայություն, ապա այս որոշումն ընդունելուց հետո հրավերի անհրաժեշտությունը կվերանա, եւ այս երկրի քաղաքացին մուտքի արտոնագիր կարող է ստանալ նաեւ սահմանակետում կամ էլեկտրոնային համակարգով՝ ըստ իր ընտրության:
Որոշման ընդունմամբ ակնկալվում է Հնդկաստանից Հայաստան զբոսաշրջիկների հոսքի եւ առեւտրաշրջանառության ծավալների աճ, ինչպես նաեւ երկուստեք ներդրումների խթանում:

Ереван /Медиамакс/. Правительство Армении на сегодняшнем заседании приняло решение об упрощении режима получения въездных виз для граждан Индии.
Если раньше для получения въездной визы гражданин Индии мог обратиться только при наличии приглашения и только в посольство или консульскую службу Армении, то после принятия данного решения необходимость в приглашении будет упразднена, а граждане Индии смогут получать визы также при пересечении границы или электронным путем, по выбору.
Ожидается, что решение будет способствовать увеличению туристических потоков из Индии в Армению и объемов товарооборота, а также стимулировать двусторонние инвестиции.