Բացվել է Բավրայի նորակառույց սահմանային անցման կետը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն հոկտեմբերի 1-ին մասնակցել է Բավրայի նորակառույց սահմանային անցման կետի բացման արարողությանը:
Բավրայի անցակետի շահագործման հանձնմամբ ամբողջանում է Հայաստանի հյուսիսային մաքսային դարպասների արդիականացման ծրագիրը: Այս անցակետը վերջին շրջանում շահագործման հանձնված երրորդ ժամանակակից կառույցն է՝ Բագրատաշենի եւ Գոգավանի արդիականացված անցակետերից հետո, հաղորդել են նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Բավրայի սահմանի անցման կետը կառուցվել է Եվրոպական միության եւ Եվրոպական ներդրումային բանկի ֆինանսական աջակցությամբ եւ իրականացվել է ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի կողմից: Բագրատաշեն, Բավրա եւ Գոգավան անցման կետերի արդիականացման ծրագրի ընդհանուր բյուջեն կազմել է 54.43 մլն եվրո:

Yerevan/Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan participated in the opening ceremony of newly-constructed Bavra border crossing point on October 1.
Modernization of Armenian Northern customs gates has been completed with the opening this new crossing point. After modernization of Bagratashen and Gogavan border crossing points, it has been the third modern structure put into operation recently, Armenian presidential press service reports.
Construction of Bavra border crossing point was financed by the European Union and European Investment Bank and implemented by United Nations Development Programme. The total budget for Modernization of the Bagratashen, Bavra and Gogavan Border Crossing Points (MBBG) made EUR 54,43m.