Նոր նամականիշերի հասույթը կուղղվի զինծառայողների ապահովագրությանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Հայփոստ»-ը մարել եւ շրջանառության մեջ է դրել երեք նամականիշ՝ նվիրված «Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամ» թեմային:
Նամականիշները թողարկվել են «Հայաստան-Սփյուռք» 6-րդ համահայկական համաժողովի շրջանակում:
350 դրամ անվանական արժեքով մեկ փոստային նամականիշի հետ մեկտեղ «Հայփոստ»-ը թողարկել է 150 դրամ արժողությամբ նվիրատվության կտրոն, իսկ 350 եւ 1100 դրամ անվանական արժեքով երկու փոստային նամականիշերի հետ՝ 10 000 դրամ արժողությամբ նվիրատվության կտրոն: Վաճառքից գոյացած հասույթը կուղղվի «Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամ»-ի միջոցով իրականացվող նախագծերին:
Նամականիշերը տպագրված են Ֆրանսիայի Cartor տպագրատանը: Դիզայնի հեղինակներ են «ՀայՓոստ»-ի դիզայներներ Վահագն Մկրտչյանը եւ Վահե Մուրադյանը:
350 դրամ անվանական արժեքով մեկ նամականիշի վրա պատկերված է հայ զինվորը բնության ֆոնին, իսկ 350 եւ 1100 դրամ անվանական արժեքով երկու նամականիշերի վրա պատկերված են հեռադիտակի շրջանակի մեջ երեւացող նամակ գրող եւ դիտակետում կանգնած հայ զինվորները:
Նամականիշերը մարել են ՀՀ պաշտպանության նախարար, «Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամ»-ի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Վիգեն Սարգսյանը, ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների փոխնախարար Արման Խաչատրյանը, «ՀայՓոստ Թրասթ Մենեջմենթի» գլխավոր տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, ՀՀ Ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:

Revenue from new postage stamps to be directed for servicemen’ insurance - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. HayPost has cancelled and put into circulation three postage stamps dedicated to “Insurance Foundation for Servicemen” topic.
The postage stamps were put into circulation within the frames of 6th Armenia-Diaspora Pan-Armenian Conference.
HayPost has issued a donation coupon for AMD 150 attached to one postage stamp with nominal of AMD 350, as well as a donation coupon for AMD 10000 attached to two stamps with nominal values of AMD 350 and 1100. The company will transfer donations to Insurance Foundation for Servicemen for the implementation of its projects.
The postage stamps are printed in Cartor printing house, France. The authors of the design are HayPost designers Vahagn Mkrtchyan and Vahe Muradyan.
One postage stamp with nominal value of AMD 350 depicts Armenian soldier with nature as a background, and two stamps with nominal values of AMD 350 and 1100 depict Armenian soldier writing a letter and Armenian soldier in border observation post.
The postage stamps were cancelled by Armenian Minister of Defense, President of the Board of Directors of Insurance Foundation for Servicemen Vigen Sargsyan, Armenian Deputy Minister of Transport, Communication and Information Technologies Arman Khachatryan, Managing Director of HayPost Trust Management B.V. Juan Pablo Gechidjian, President of Union of Philatelists of Armenia Hovik Musayelyan.