Խոսրովի անտառում ստեղծված իրավիճակը՝ խիստ հսկողության ներքո - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի մոտ այսօր տեղի է ունեցել աշխատանքային խորհրդակցություն՝ «Խոսրովի անտառ» պետական արգելոցի տարածքում օգոստոսի 12-ին բռնկված խոշոր հրդեհի մարման ընթացքի վերաբերյալ:
ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ ոլորտների պատասխանատուները զեկուցել են, որ ձեռնարկվել են անհրաժեշտ բոլոր միջոցները, եւ այս պահին եղած հնարավորությունները բավարար են արգելոցի տարածքում առաջացած խնդիրը լուծելու համար, հրդեհավտանգ բոլոր հատվածներում իրականացվում է ամենօրյա ուժեղացված հսկողություն:
Նախագահը շնորհակալություն է հայտնել նաեւ ՌԴ գործընկերներին՝ հրդեհաշիջման աշխատանքներին մասնակցելու համար:
Սերժ Սարգսյանը հանձնարարել է շարունակել իրավիճակը պահել խիստ հսկողության տակ եւ պարբերաբար զեկուցել հրդեհաշիջման աշխատանքների ընթացքի վերաբերյալ:
ԱԻՆ-ի տվյալներով՝ այսօր՝ ժամը 12:00-ի դրությամբ, Խոսրովի անտառում այրվել է 16 կմ պարագծով բուսածածկ տարածք, որից 360 հա մակերեսով՝ անտառներ: Հրդեհաշիջման աշխատանքները շարունակվում են:

Yerevan/Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan held a meeting today on suppression of wildfire that started on August 12 in Khosrov Forest State Reserve.
According to Armenian presidential press service, responsible parties from various sectors reported that all necessary methods had been applied, the means they have are enough to solve the issue, and all hazardous locations are under reinforced daily monitoring.
The President thanked Russian colleagues for participation in the fire extinguishing efforts.
Serzh Sargsyan also instructed to keep the situation under rigorous monitoring and report regularly about the process of wildfire suppression.
According to the Ministry of Emergency Situations, a 16km area has burned down in Khosrov as of 12:00 today, 360ha of which was forest cover.