Երեւանը Մինսկի խմբից առավել հասցեական մոտեցում է ակնկալում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներից ակնկալում է առավել հասցեական մոտեցումներ:
Այս մասին Արմեն Աշոտյանն ասել է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Ռիչարդ Միլսի հետ հանդիպմանը:
Արմեն Աշոտյանը կարեւորել է տարածաշրջանում խաղաղության եւ կայունության ապահովումը եւ բարձր գնահատել այս հարցում ԱՄՆ-ի դերը՝ որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկիր:
Անդրադառնալով ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի հետ աշխատանքին՝ ԱՄՆ դեսպանն ասել է, որ այն խորհրդարանական դիվանագիտության առանցքային կառույցներից մեկն է:
«Մենք ակնկալում ենք շարունակել հանձնաժողովի հետ արդեն իսկ ձեւավորված գործընկերությունը՝ այժմ արդեն Ձեր հմուտ ղեկավարության ներքո ու համալրված նոր անդամներով, եւ արձանագրել նորանոր ձեռքբերումներ երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդման ճանապարհին»,- ասել է Ռիչարդ Միլսը:

Yerevan/Mediamax/. Chairman of the Armenian Parliament Standing Committee on Foreign Relations Armen Ashotyan said that Armenia anticipated more "targeted approach” from Co-chairs of OSCE Minsk Group.
Armen Ashotyan said this at his meeting with U.S. Ambassador to Armenia Richard Mills.
Armen Ashotyan attached special importance to providing peace and security in the region, highly appreciating U.S. contribution as OSCE Minsk Group co-chairing country.
Touching upon the cooperation with Armenian NA Standing Committee on Foreign Relations, U.S. Ambassador said that the committee was one of the key structures of parliamentary diplomacy.
“We are committed to continuing our established cooperation with the commission in this new composition under your skillful leadership. We would also like to register new achievements in strengthening of bilateral cooperation,” Richard Mills said.