ԱԻՆ-ը եւ 102-րդ ռազմաբազան կհամագործակցեն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Դավիթ Տոնոյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում 102-րդ ռուսական ռազմաբազայի հրամանատար Վլադիմիր Ելկանովին եւ ՀՀ ԶՈՒ եւ ՌԴ ԶՈՒ միացյալ խմբավորման հրամանատար Անդրանիկ Մակարյանին:
ԱԻՆ-ում նշել են, որ կողմերը քննարկել են արտակարգ իրավիճակների դեպքում ՀՀ ԱԻՆ եւ 102-րդ ռազմաբազայի ուժերի ու միջոցների փոխգործակցությանը, ինչպես նաեւ՝ տարերային աղետների եւ արտակարգ իրավիճակների հետեւանքների վերացմանը վերաբերող հարցեր:
Կողմերը նախնական պայմանավորավածություն են ձեռք բերել «Արտակարգ իրավիճակների կանխարգելման եւ չեզոքացման» համատեղ պլանի կազմման վերաբերյալ:

МЧС Армении и военная база РФ будут сотрудничать - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр по чрезвычайным ситуациям Давид Тоноян принял сегодня командира 102-й российской военной базы в Армении Владимира Елканова и командующего объединённой группировкой войск и сил Армении и РФ Андраника Макаряна.
В МЧС отметили, что стороны обсудили вопросы взаимодействия МЧС Армении и 102-й российской базы при предупреждении чрезвычайных ситуаций, а также ликвидации последствий стихийных бедствий и чрезвычайных ситуаций.
Сторонами была достигнута предварительная договоренность о составлении совместного плана по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций.