Նախարարների օնլայն մեդիա վարկանիշը մայիսին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մեդիամաքս մեդիա ընկերության մշակած ԶԼՄ-ների մոնիտորինգի, վերլուծության եւ գնահատման MaxMonitor համակարգը ներկայացնում է հայկական օնլայն մեդիայում կառավարության անդամների լուսաբանման ծավալը՝ 2017թ. մայիս ամսվա արդյունքներով:
124 առցանց լրատվական կայքերի մայիս ամսվա դիտարկման արդյունքները վկայում են, որ ամենից շատ հիշատակված նախարարների եռյակն ունի հետեւյալ տեսքը.
1. ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյան՝ 1298 հրապարակում:
2. ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյան՝  1128 հրապարակում:
3. ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյան՝ 735 հրապարակում:
Ամենաքիչը հիշատակված նախարարների եռյակն է.
1. ՀՀ փոխվարչապետ, միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյան` 247 հրապարակում:
2.  ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյան ` 223 հրապարակում:
3. ՀՀ Էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Աշոտ Մանուկյան` 167 հրապարակում:
Հարկ է նշել, որ Արփինե Հովհաննիսյանը՝ որպես ՀՀ արդարադատության նախարար պաշտոնավարել է մինչեւ մայիսի 11-ը եւ մինչեւ այդ ժամանակահատվածը օնլայն մեդիայում ունեցել է 354 հիշատակում:
Մայիսի 26-ին արդարադատության նոր նախարար է նշանակվել Դավիթ Հարությունյանը. այդ օրվանից մինչեւ մայիսի 31-ը նրա մասին եղել է 242 հրապարակում:

Майский рейтинг министров по освещению в интернет-СМИ - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Разработанная Медиамакс система мониторинга, анализа и оценки СМИ MaxMonitor представляет объем освещения работы членов правительства в армянских интернет-медиа в мае 2017 года.
По итогам мониторинга 124 информационных сайтов тройка наиболее часто освещаемых министров выглядит следующим образом:
1. Министр обороны Армении Виген Саргсян: 1298 публикаций.
2. Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян: 1128 публикаций.
3. Министр транспорта, связей и информационных технологий Ваан Мартиросян: 735 публикаций.
Менее всего освещалась работа следующих трех министров:
1. Вице-премьер, министр реформ и международной экономической интеграции Ваче Габриэлян: 247 публикаций.
2.  Министр труда и социальных вопросов Артем Асатрян: 223 публикации.
3. Министр энергетики и природных ресурсов Ашот Манукян: 167 публикаций.
Необходимо отметить, что Арпине Ованнисян находилась на посту министра юстиции до 11 мая и за этот период имела 354 упоминаний в онлайн-медиа.
26 мая новым министром юстиции был назначен Давид Арутюнян: с этого дня до 31 мая о нем было 242 публикаций
Представленные данные относятся исключительно к количеству упоминаний министров и не отражают оценочную окраску публикаций.
Медиакомпания Медиамакс со своей системой MaxMonitor является лидером на рынке медиамониторинга, анализа и оценки в Армении. Абонентами системы являются несколько десятков частных и государственных организаций: банки, телекоммуникационные операторы, министерства и ведомства, международные организации и посольства.