Նախարարների օնլայն մեդիա վարկանիշը մայիսին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մեդիամաքս մեդիա ընկերության մշակած ԶԼՄ-ների մոնիտորինգի, վերլուծության եւ գնահատման MaxMonitor համակարգը ներկայացնում է հայկական օնլայն մեդիայում կառավարության անդամների լուսաբանման ծավալը՝ 2017թ. մայիս ամսվա արդյունքներով:
124 առցանց լրատվական կայքերի մայիս ամսվա դիտարկման արդյունքները վկայում են, որ ամենից շատ հիշատակված նախարարների եռյակն ունի հետեւյալ տեսքը.
1. ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյան՝ 1298 հրապարակում:
2. ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյան՝  1128 հրապարակում:
3. ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյան՝ 735 հրապարակում:
Ամենաքիչը հիշատակված նախարարների եռյակն է.
1. ՀՀ փոխվարչապետ, միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյան` 247 հրապարակում:
2.  ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյան ` 223 հրապարակում:
3. ՀՀ Էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Աշոտ Մանուկյան` 167 հրապարակում:
Հարկ է նշել, որ Արփինե Հովհաննիսյանը՝ որպես ՀՀ արդարադատության նախարար պաշտոնավարել է մինչեւ մայիսի 11-ը եւ մինչեւ այդ ժամանակահատվածը օնլայն մեդիայում ունեցել է 354 հիշատակում:
Մայիսի 26-ին արդարադատության նոր նախարար է նշանակվել Դավիթ Հարությունյանը. այդ օրվանից մինչեւ մայիսի 31-ը նրա մասին եղել է 242 հրապարակում:

Online media ratings of Armenian ministers in May - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. MaxMonitor, a media monitoring, analysis and measurement platform, developed by Mediamax media company, introduces the volume of Armenian online media coverage of members of Armenian government in May, 2017.
The May review of 124 media websites shows that the trio of the most mentioned ministers is as follows:
1. Minister of Defense of Armenia Vigen Sargsyan: 1298 mentions;
2. Minister of Foreign Affairs of Armenia Edward Nalbandian: 1128 mentions;
3. Minister of Transport, Communication and Information Technologies Vahan Martirosyan: 735 mentions.
1. Deputy Prime Minister, Minister of International Economic Integration and Reforms of Armenia Vache Gabrielyan: 247 mentions;
2.  Minister of Labor and Social Affair Artem Asatryan: 223 mentions;
3. Minister of Energy Infrastructures and Natural Resources Ashot Manukyan: 167 mentions.
It is worth mentioning that Arpine Hovhannisyan held the position of the Armenian Minister of Justice until May 11 of 2017; she had 354 online media mentions for that period.
Davit Harutyunyan was appointed to the same position on May 26; he had 242 mentions from May 26 to May 31.