«Հայաստան» հիմնադրամը մեզ կոգեւորի եւս 25 տարի, ասել է նախագահը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ասել է, որ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կողմից անցած 25 տարիների ընթացքում իրականացված ծրագրերը եւ աշխատանքները «տպավորիչ են թե՛ քանակով եւ թե՛ որակով»:
Այս մասին նախագահն ասել է այսօր հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի եւ տեղական մարմինների 26-րդ համատեղ նիստի ընթացքում:
«Հիմնադրամը շարունակում է իրականացնել իր բացառիկ առաքելությունը: Բեղմնավոր եւ նպատակային գործունեության շնորհիվ հիմնադրամը շարունակում է վայելել մեր ժողովրդի համակրանքն ու վստահությունը»,- ասել է Սերժ Սարգսյանը, որը նաեւ հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահն է:
Երկրի ղեկավարը վստահություն է հայտնել, որ ապագայում եւս «Հայաստան» հիմնադրամը շարունակելու է իր ազգանվեր գործունեությունը՝ «ոգեւորելով իր հաջողված ծրագրերով, եռանդուն քայլերով եւ հստակ արդյունքներով»:
«Կյանքն առաջ է շարժվում եւ շարժվում է նոր, ավելի մեծ արագությամբ: Աշխատանքի մեթոդներն ու ոճը պետք է կատարելագործել եւ արդիականացնել ամեն օր: Հիմնադրամը պետք է միշտ լինի իր բարձրության վրա, այսինքն՝ լինի ժամանակակից, արդյունավետ եւ նպատակասլաց: Համոզված եմ, որ այդպիսին էլ լինելու է հաջորդ 25 տարիների ընթացքում»,- ասել է Սերժ Սարգսյանը:
Հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը ներկայացրել է 2016թ. կատարված աշխատանքների վերաբերյալ հաշվետվությունը, իսկ Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը զեկուցել է «Մարաթոն-2017»-ի մասին: Վերջինս նպատակաուղղված է լինելու Արցախում հիմնականում երկու ծրագրերի իրականացմանը՝ խորքային հորերի հորատմանն ու նոր ոռոգման ցանցի կառուցմանը եւ արեւային էներգիայի կիրառմանը:

Hayastan Fund will inspire us for another 25 years, says Armenian President - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan said today that the programs and efforts implemented by Hayastan All Armenian Fund in the past 25 years are “impressive in terms of both number and quality”.
The President made that statement at the 26th joint session of the fund’s Board of Trustees and local bodies today.
“The fund continues its exceptional mission. Owing to prolific and purposeful work, the fund maintains continuous appreciation and trust of our people,” said Serzh Sargsyan, who is also the President of the Board of Trustees.
The head of the state shared his confidence that Hayastan Fund will continue to work for the people of Armenia, “inspiring with successful projects, enthusiasm and clear results”.
“Life goes on, and it does so with new, greater speed. We need to improve and modernize the methods and style of our work every day. The fund should always remain on its current high level, i.e. it should be modern, efficient and purposeful. I am certain that it will perform as such in the next 25 years,” Serzh Sargsyan stated.
The fund’s Executive Director Ara Vardanyan provided the report on the work done in 2016, and Artsakh Republic President Bako Sahakyan reported about Marathon-2017. That program is mainly aimed at realization of two projects in Artsakh: deep-hole drilling and construction of a new irrigation system, as well as application of solar power.