UWC Դիլիջանը միանում է One billion rising շարժմանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: UWC Դիլիջանի՝ կանանց հավասարության եւ առաջխաղացման խնդիրներով մտահոգ ուսանողները որոշել են միանալ One billion rising միջազգային շարժմանը եւ տարածել այն Հայաստանում։
Փետրվարի 18-ին, ժամը` 15։00-ին, UWC Դիլիջան քոլեջը՝ United Ambassadors at Large for Global Integration-ի եւ Դիլիջանի համայնքային կենտրոնի հետ համատեղ, կազմակերպում է միջոցառում, որի նպատակը UWC արժեքների եւ առաքելության առաջխաղացումն ու կանանց դեմ իրականացվող բռնության մասին իրազեկվածության աստիճանի բարձրացումն է։
Մշակույթի, պարի, երգի եւ պոեզիայի միջոցով One billion rising շարժման գաղափարները մարմին կստանան UWC Դիլիջանում։ Միջոցառմանը կմասնակցեն Դիլիջանի բնակիչները, Հայաստանում գործող ՀԿ-ների ներկայացուցիչներ եւ տարբեր երկրներից ժամանած հյուրեր։
Մասնակիցների թվում են Դիլիջանի մանկական հակատուբերկուլյոզային առողջարանի գլխավոր բժիշկ Եվգենիա Հովհաննիսյանը, Արժույթի միջազգային հիմնադրամի հայաստանյան ներկայացուցիչ Թերեզա Դաբան Սանչեսը, Հայաստանում, Եվրոպայում եւ Կենտրոնական Ասիայում Համաշխարհային բանկի ծրագրերի ղեկավար Լորա Բեյլին, United Ambassadors at Large - for global integration ԱՄՆ-ի նախագահ Գրազիելա Սեիֆը, Հաշմանդամություն ունեցող անձանց շահերի պաշտպան, Disabilityinfo ՀԿ-ի նախագահ Զառա Բաթոյանը, ՄԱԶԾ «Կանայք տեղական ժողովրդավարական գործընթացներում» ծրագրի համակարգող Նատալյա Հարությունյանը, ԹՈՒՄՈ ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի տնօրեն Մարի Լու Փափազյանը:

UWC Дилижан присоединился к движению One billion rising - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Студенты UWC Дилижан, обеспокоенные проблемами равноправия и продвижения женщин, решили присоединиться к международному движению One billion rising и распространить его в Армении.
18 февраля в 15:00 колледж UWC Дилижан совместно с United Ambassadors at Large for Global Integration и общинным центром Дилижана организует мероприятие, цель которого – продвижение ценностей и миссии UWC, а также повышение информированности о насилии против женщин.
Идеи движения One billion rising получат воплощение в UWC Дилижан посредством культуры, танцев, песен и поэзии. В мероприятии примут участие жители Дилижана, представители действующих в Армении общественных организаций и гости из разных стран.
Среди участников – главный врач детского противотуберкулезного санатория «Дилижан» Евгения Ованнисян, представитель Международного валютного фонда в Армении Тереза Дабан Санчес, руководитель программ Всемирного банка в Армении, Европе и Центральной Азии Лора Бейли, глава United Ambassadors at Large - for global integration США Гразиела Сиеф, руководитель сайта Disabilityinfo Зара Батоян, координатор программы UNDP «Женщины в местных демократических процессах» Наталия Арутюнян, директор центра креативных технологий ТУМО Мари Лу Папазян.