UWC Դիլիջանը միանում է One billion rising շարժմանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: UWC Դիլիջանի՝ կանանց հավասարության եւ առաջխաղացման խնդիրներով մտահոգ ուսանողները որոշել են միանալ One billion rising միջազգային շարժմանը եւ տարածել այն Հայաստանում։
Փետրվարի 18-ին, ժամը` 15։00-ին, UWC Դիլիջան քոլեջը՝ United Ambassadors at Large for Global Integration-ի եւ Դիլիջանի համայնքային կենտրոնի հետ համատեղ, կազմակերպում է միջոցառում, որի նպատակը UWC արժեքների եւ առաքելության առաջխաղացումն ու կանանց դեմ իրականացվող բռնության մասին իրազեկվածության աստիճանի բարձրացումն է։
Մշակույթի, պարի, երգի եւ պոեզիայի միջոցով One billion rising շարժման գաղափարները մարմին կստանան UWC Դիլիջանում։ Միջոցառմանը կմասնակցեն Դիլիջանի բնակիչները, Հայաստանում գործող ՀԿ-ների ներկայացուցիչներ եւ տարբեր երկրներից ժամանած հյուրեր։
Մասնակիցների թվում են Դիլիջանի մանկական հակատուբերկուլյոզային առողջարանի գլխավոր բժիշկ Եվգենիա Հովհաննիսյանը, Արժույթի միջազգային հիմնադրամի հայաստանյան ներկայացուցիչ Թերեզա Դաբան Սանչեսը, Հայաստանում, Եվրոպայում եւ Կենտրոնական Ասիայում Համաշխարհային բանկի ծրագրերի ղեկավար Լորա Բեյլին, United Ambassadors at Large - for global integration ԱՄՆ-ի նախագահ Գրազիելա Սեիֆը, Հաշմանդամություն ունեցող անձանց շահերի պաշտպան, Disabilityinfo ՀԿ-ի նախագահ Զառա Բաթոյանը, ՄԱԶԾ «Կանայք տեղական ժողովրդավարական գործընթացներում» ծրագրի համակարգող Նատալյա Հարությունյանը, ԹՈՒՄՈ ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի տնօրեն Մարի Լու Փափազյանը:

Yerevan /Mediamax/. The students of UWC Dilijan College, concerned with issues of equality and advance for women, decided to join One Billion Rising international movement and spread it in Armenia.
At 15:00 on February 18, UWC Dilijan College in cooperation with United Ambassadors at Large for Global Integration and Dilijan Community Center will hold an event aimed at promotion of UWC values and mission, as well at raising awareness about the violence against women.
The ideas of One Billion Rising will be realized in UWC Dilijan through culture, dancing, singing and poetry. Dilijan residents, representatives of NGOs operating in Armenia and guests from various countries will take part in the event.
The list of participants includes Chief Doctor at Dilijan Children’s Antituberculosis Sanatorium Yevgenya Hovhannisyan, International Monetary Fund Resident Representative for Armenia Teresa Daban Sanches, Country Manager for Armenia, Europe and Central Asia Laura Bailey, President of United Ambassadors at Large for Global Integration USA Graziella Seif, Defender of the rights of disabled people and President of Disabilityinfo NGO Zara Batoyan, UNDP Women in Local Democracy Workshop Coordinator Natalya Harutyunyan, and Director of Tumo Center for Creative Technologies Marie Lou Papazian.