Բրյուսելում նշել են Հայկական բանակի 25-ամյակը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Բրյուսելի Հայ տանը կայացել է «Կարապետյան եղբայրներ» երաժշտական խմբի համերգը` նվիրված ՀՀ Զինված ուժերի կազմավորման 25-ամյակին:
ԱԳՆ-ում նշել են, որ միջոցառումը կազմակերպվել էր Բելգիայում ՀՀ դեսպանության եւ ՆԱՏՕ-ում ՀՀ առաքելության հովանու ներքո՝ «Հայասա» երիտասարդական միության եւ Բրյուսելի Հայ տան մշակութային հանձնախմբի հետ համատեղ:
Բելգիայում ՀՀ դեսպան Թաթուլ Մարգարյանը նշել է, որ «մինչդեռ Հայոց բանակն ամուր պաշտպանում է Հայաստանի սահմանները, հարկ է դիվանագիտական, լոբբիստական եւ համայնքային կառույցների ջանքերն ուղղել միջազգային հարթակներում Հայաստանի եւ հայ ժողովրդի իրավունքների պաշտպանությանը եւ հետեւողականորեն հակազդել բոլոր ագրեսիվ նկրտումներին»։

В Брюсселе отметили 25-летие армянской армии - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. В Армянском доме Брюсселя состоялся концерт музыкального ансамбля «Братья Карапетян», посвященный 25-летию формирования Вооруженных сил Армении.
В МИД отметили, что мероприятие было организовано под эгидой посольства Армении в Бельгии и Армянской миссии в НАТО совместно с молодежным союзом «Айаса» и комиссией по культуре Армянского дома Брюсселя.
Посол Армении в Бельгии Татул Маркарян отметил, что «пока армянская армия надежно защищает границы Армении, необходимо направить усилия дипломатических, лоббистских и общинных структур на защиту прав армянского народа на международной арене и последовательно противостоять всяческим попыткам агрессии».