Ջոն Ստենմայերը գլխավորեց «Ավրորա» լուսանկարչական մրցույթի ժյուրին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը հրապարակել է լուսանկարչական մրցույթի ժյուրիի կազմը:
Ամերիկացի լուսանկարիչ Ջոն Ստենմայերի գլխավորած մասնագիտական ժյուրին կընտրի մարդասիրութան գաղափարները պատկերող լավագույն լուսանկարները:
«Աշխարհի պատմությունը միշտ մեր աչքի առաջ է, մեր կողքին, մեզ հետ: Համարձակություն է պետք այս կարեւորությունն ընկալելու համար: Իրազեկման եւ խաղաղության համար աշխատելը նվիրվածություն, բարություն եւ համեստություն է պահանջում: Արդյունքում մենք կրում ենք այն լիակատար ազդեցությունը, որը ողջ մարդկությանը մղում է առաջ, դեպի բոլորի բարօրությունը: Սա է այն ոգին եւ նպատակը, որի համար ես հպարտ եմ ղեկավարել «Ավրորա» լուսանկարչական մրցույթի ժյուրին», - ասել է Ջոն Ստենմայերը:
Ժյուրիի անդամներն են լուսանկարիչներ Անուշ Բաբաջանյանը եւ Զավեն Խաչիկյանը, արվեստի տեսաբան եւ համադրող Վիգեն Գալստյանը, կոմպոզիտոր եւ «Ավրորա» մրցանակի գեղարվեստական խորհրդի անդամ Մարինե Ալեսը եւ «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության ղեկավար Արման Ջիլավյանը:
Լուսանկարչական մրցույթին, որը մեկնարկել է 2016թ. դեկտեմբերին, կարող են ներկայացվել լուսանկարներ, որոնք բացահայտում են մարդկայնության, հույսի, անձնվիրության եւ լուսավոր ապագայի գաղափարները: Հաղթող լուսանկարի հեղինակին «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը կշնորհի 2500 ԱՄՆ դոլարի պարգեւ, երկրորդ եւ երրորդ տեղերը զբաղեցրած լուսանկարների հեղինակներին՝ 1500 եւ 1000 ԱՄՆ դոլարի պարգեւ: Լուսանկարները ներկայացնելու վերջնաժամկետը 2017թ. մարտի 20-ն է: Մրցույթի մասին ավելին կարող եք իմանալ այստեղ:

John Stanmeyer is to Chair the Aurora Photo Competition Jury
Yerevan /Mediamax/. Aurora Humanitarian Initiative announced the jury for the Aurora Photo Competition.
The jury chaired by American photographer John Stanmeyer will select the best photos illustrating the ideas of humanism.
“The narrative of our world is always before us. Within us. At the ground beneath our feet. It takes courage to grasp this importance. Working towards awareness, peace, takes commitment. Not in complexity, but in kindness and humility. The result, a profound impact that shepherds our collective humanity forward, towards the betterment of all. It is in this spirit, this purpose, that I am honored to be the Chairperson for this year’s Aurora Photo Competition. Please join me in helping turn, through photographic storytelling, the wheel of change,” said John Stanmeyer.
The members of the jury are photographers Anush Babajanyan and Zaven Khachikyan, art historian and curator Vigen Galstyan, composer and member of the Aurora Prize Creative Council Marine Ales and CEO of the Aurora Humanitarian Initiative Arman Jilavian.
Aurora Photo Competition launched in December, 2016 expects to receive photos exploring the understanding of themes including humanity, hope, selflessness and a belief in a brighter future. Aurora Humanitarian Initiative will award US$ 2,500 to the photographer of the best image. Second and third places will receive awards of US$ 1,500 and US$ 1,000 respectively. The deadline for submissions is March 20, 2017.