Մահմուդ Աբբասը մասնակցել է Հայոց Սբ. Ծննդյան տոնին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Պաղեստինի նախագահ Մահմուդ Աբբասը հունվարի 18-ին մասնակցել է Բեթղեհեմի Ծննդյան Տաճարի Ս. Այրում կատարվող Հայոց Սուրբ Ծննդյան և Աստվածահայտնության տոնին:
Երուսաղեմի հայոց պատրիարքարանի դիվանապետ Հովնան Բաղդասարյանը Մեդիամաքսին ասել է, որ Մահմուդ Աբբասը մասնակցել է նաեւ տոնի առթիվ ավելի վաղ Ծննդյան Տաճարի Հայոց Վանքում Երուսաղեմի Հայ Պատրիարք Տ. Նուրհան Արք. Մանուկյանի կողմից տրված հյուրասիրությանը:
Սուրբ երկրում Հայ Եկեղեցին Սբ. Ծննդյան եւ Աստվածահայտնության տոնը նշում է հունվարի 18/19-ին:
Մեդիամաքսը նշում է, որ 2000 թվականին Բեթղեհեմի Ծննդյան Տաճարի Ս. Այրում կատարվող Հայոց Սուրբ Ծննդյան և Աստվածահայտնության տոնին ներկա էին ՀՀ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը եւ Պաղեստինի նախագահ Յասիր Արաֆատը:

Mahmoud Abbas participates the Armenian Christmas’ celebrations in Bethlehem - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. On January 18 Palestinian President Mahmoud Abbas participated the Armenian Christmas’ celebrations in Bethlehem held in the midnight in the Grotto of the Nativity Church.
He also participated the reception that was organized by His Beatitude Armenian Patriarch of Jerusalem Arch. Nourhan Manougian on the occasion of the Armenian Christmas.
Armenian Church in the Holy Land celebrates the Christmas according to the old calendar, on 18/19 January.
In 2000 Armenian President Robert Kocharyan and Palestinian President Yassir Arafat participated the Armenian Christmas’ celebrations in the Grotto of the Nativity Church.