Վարչապետ. Հայաստանի եւ սփյուռքի տարանջատումն արհեստական է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ասել է, որ արհեստական է համարում Հայաստանի եւ Սփյուռքի տարանջատումը:
«Այդ տարանջատումը շատ արհեստական է, որովհետեւ մեկս առանց մյուսի չենք կարող ապրել: Մեր ներուժը, մեր կապիտալը, մեր ռեսուրսը հայ մարդն է, անկախ նրանից, նա ապրում է Հայաստանում, թե դրսում»,- նշել է վարչապետը՝ հոկտեմբերի 20-ին ընդունելով լրագրողների համահայկական համաժողովի մասնակիցներին:
«Վստահ եմ, որ Սփյուռքն իրեն միշտ ապահով եւ դիրքավորված կզգա, եթե ունենանք ուժեղ Հայաստան, եւ վստահ եմ, որ Հայաստանն առանց Սփյուռքի ներուժի շատ ավելի դժվար կհասնի այն երազներին, որոնք ունի», - ավելացրել է Կարեն Կարապետյանը:

Премьер считает искусственным разделение Армения-Диаспора - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Карен Карапетян считает искусственным разграничение между Арменией и Диаспорой.
«Это искусственное разграничение, потому что мы не можем существовать друг без друга. Наш потенциал, наш капитал, наш ресурс – армянские люди, независимо от того, живут ли они в Армении или за границей», - отметил премьер-министр, принимая 20 октября участников всеармянского форума журналистов.
«Уверен, что Диаспора всегда будет чувствовать себя в безопасности, если у нас будет сильная Армения. И Армении без потенциала Диаспоры будет намного сложнее добиться своих целей», - сказал Карен Карапетян.