Վարչապետ. Հայաստանի եւ սփյուռքի տարանջատումն արհեստական է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ասել է, որ արհեստական է համարում Հայաստանի եւ Սփյուռքի տարանջատումը:
«Այդ տարանջատումը շատ արհեստական է, որովհետեւ մեկս առանց մյուսի չենք կարող ապրել: Մեր ներուժը, մեր կապիտալը, մեր ռեսուրսը հայ մարդն է, անկախ նրանից, նա ապրում է Հայաստանում, թե դրսում»,- նշել է վարչապետը՝ հոկտեմբերի 20-ին ընդունելով լրագրողների համահայկական համաժողովի մասնակիցներին:
«Վստահ եմ, որ Սփյուռքն իրեն միշտ ապահով եւ դիրքավորված կզգա, եթե ունենանք ուժեղ Հայաստան, եւ վստահ եմ, որ Հայաստանն առանց Սփյուռքի ներուժի շատ ավելի դժվար կհասնի այն երազներին, որոնք ունի», - ավելացրել է Կարեն Կարապետյանը:

PM says division between Armenia and diaspora is artificial - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan said that he considers division between Armenia and diaspora to be artificial.
“This division is artificial, because we cannot live without one another. Armenian people are our potential, our capital, and our resource, whether they live in Armenia or elsewhere,” Prime Minister remarked, while receiving participants of the Pan-Armenian Forum of Journalists on October 20.
“I am sure that Diaspora will always feel save and confident, if we have strong Armenia, and I am convinced that Armenia will achieve the dream that we have with more difficulties without the potential of Diaspora,” Karen Karapetyan added.--