Երեւան: Մեդիամաքս: Ազգային վիճակագրական ծառայության ժողովրդագրության եւ բնակչության մարդահամարի բաժնի պետ Կարինե Կույումջյանն այսօր ներկայացրել է 2011թ. առաջին կիսամյակի ժողովրդագրական տվյալները:
Այսօր կայացած մամուլի ասուլիսում նա ասել է, որ այս տարի նախորդ տարվա համեմատ 4.4%-ով նվազել է ծնելիությունը եւ 3.2%-ով աճել մահացության ցուցանիշը:
“2011թ. հուլիսի տվյալներով, գրանցվել է 20 102 կենդանի ծնունդ, նախորդ տարվա 21 029-ի համեմատ, եւ մահվան 14 743 դեպք, նախորդ տարվա 14 290-ի համեմատ: Հետեւաբար, 20.5%-ով նվազել է բնական հավելաճի ցուցանիշը (5359)”,-տեղեկացրել է Կարինե Կույումջյանը:
Ժողովրդագրության բաժնի պետը նաեւ տեղեկացրել է, որ 7.2%-ով աճել է ամուսնությունների քանակը (9264 ամուսնություն` նախորդ տարվա 8732-ի համեմատ):

В Армении в этом году снизился показатель рождаемости и увеличился показатель смертности - Mediamax.am
3807 просмотров
В Армении в этом году снизился показатель рождаемости и увеличился показатель смертности
Фото: http://www.photohome.com
Ереван/Медиамакс/. Начальник отдела переписи населения и демографии Национальной статистической службы Армении Карине Куюмджян представила сегодня демографические данные первого полугодия 2011 года.
На состоявшейся сегодня пресс-конференции она заявила, что в этом году по сравнению с прошлым годом на 4.4%-ов снизился показатель рождаемости и на 3.2% увеличился показатель смертности.
“По данным на июль 2011 года было зарегистрировано 20 102 рождений детей по сравнению с 21 029 в прошлом году, и 14 743 случая смерти по сравнению с прошлогодними 14 290. Следовательно, на 20.5%-ов понизился показатель естественного пополнения населения (5359)”,- сообщила Карине Куюмджян.
Начальник отдела демографии сообщила также, что на 7.2% выросло количество браков  (9264, по сравнению с прошлогодними 8732).