Ռուբեն Վարդանյանը գործարկել է PHILIN նախագիծը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Գործարար եւ բարերար Ռուբեն Վարդանյանը գործարկել է Philanthropy Infrastructure (PHILIN) նախագիծը, որը նախատեսված է ոչ առեւտրային կազմակերպությունների համար:
«Այսօր բարեգործությունը միայն հույզեր չեն: Արդեն գոյություն ունեցող նախագծերին աջակցելու եւ նորերը գործարկելու համար այդ ոլորտում պետք է կայուն մեխանիզմներ ստեղծել, չափանիշներ հաստատել: Ցանկացած բարեգործական գործունեություն պետք է լինի շատ արհեստավարժ, համակարգային եւ հստակ արդյունք հետապնդի», - նշել է Ռուբեն Վարդանյանը:
PHILIN-ը ոչ առեւտրական կազմակերպություններին տրամադրում է համալիր սպասարկում, այդ թվում՝ բյուջեի եւ հաշվետվության պատրաստում, հաշվապահական եւ հարկային հաշվառում, աջակցություն սեփական IT ենթակառուցվածքի ստեղծման հարցում, կադրային գործավարության կազմակերպում եւ իրավական ուղեկցություն:
PHILIN-ի ծառայությունները վճարովի են, սակայն նախագծի հիմնադիրները շահույթ ստանալու նպատակ չեն հետապնդում:

Рубен Варданян запустил проект Philanthropy Infrastructure - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Предприниматель и филантроп Рубен Варданян запустил проект Philanthropy Infrastructure (PHILIN), предназначенный для некоммерческих организаций.
«Сегодня благотворительность - это не только эмоции. Для поддержки уже существующих проектов и запуска новых в этой сфере необходимо создавать устойчивые механизмы, задавать стандарты. Любая филантропическая деятельность должна быть высокопрофессиональной, системной и нацеленной на результат», – отметил Рубен Варданян.
PHILIN предоставляет некоммерческим организациям комплексное обслуживание, в том числе: подготовку бюджета и отчетности, ведение бухгалтерского и налогового учета, помощь в создании собственной IT-инфраструктуры, организацию кадрового делопроизводства и юридическое сопровождение.
Услуги PHILIN предоставляются на возмездной основе, но его основатели не ставят задачей извлечение прибыли.