Ռուբեն Վարդանյանը գործարկել է PHILIN նախագիծը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Գործարար եւ բարերար Ռուբեն Վարդանյանը գործարկել է Philanthropy Infrastructure (PHILIN) նախագիծը, որը նախատեսված է ոչ առեւտրային կազմակերպությունների համար:
«Այսօր բարեգործությունը միայն հույզեր չեն: Արդեն գոյություն ունեցող նախագծերին աջակցելու եւ նորերը գործարկելու համար այդ ոլորտում պետք է կայուն մեխանիզմներ ստեղծել, չափանիշներ հաստատել: Ցանկացած բարեգործական գործունեություն պետք է լինի շատ արհեստավարժ, համակարգային եւ հստակ արդյունք հետապնդի», - նշել է Ռուբեն Վարդանյանը:
PHILIN-ը ոչ առեւտրական կազմակերպություններին տրամադրում է համալիր սպասարկում, այդ թվում՝ բյուջեի եւ հաշվետվության պատրաստում, հաշվապահական եւ հարկային հաշվառում, աջակցություն սեփական IT ենթակառուցվածքի ստեղծման հարցում, կադրային գործավարության կազմակերպում եւ իրավական ուղեկցություն:
PHILIN-ի ծառայությունները վճարովի են, սակայն նախագծի հիմնադիրները շահույթ ստանալու նպատակ չեն հետապնդում:

Yerevan/Mediamax/. Entrepreneur and philanthropist Ruben Vardanyan has launched Philanthropy Infrastructure (PHILIN) project designed for non-profit organizations.
“Charity is not just emotions today. It is necessary to create sustainable mechanisms and set standards to support existing projects in this sphere and launch new ones. Any kind of philanthropist activity should be highly professional and goal oriented,” Ruben Vardanyan said.
PHILIN provides non-profit organizations a set of complete services, including preparation of budget and accountability, bookkeeping and fiscal accounting, assistance in creating one’s own IT infrastructure, organization of HR record management and legal services.